Lapkričio 24 d. posėdyje, vykusiame nuotoliniu būdu, Seimo Kultūros komitetas svarstė Visuomenės informavimo įstatymo pakeitimo įstatymo projektą Nr. XIVP-953, kuriuo siūloma išplėsti „viešojo asmens“ sąvoką.

Posėdžio metu daugiausia diskusijų sukėlė klausimas, kokiu laikotarpiu kandidatams rinkimuose būtų išlaikomas viešojo asmens statusas. Komitetas priėmė kompromisinį sprendimą, kad viešaisiais asmenimis būtų laikomi visi kandidatai rinkimuose, net jei nebuvo juose išrinkti, tos institucijos, į kurią kandidatavo, kadencijos laikotarpiu.

Komitetas taip pat apsisprendė papildyti viešojo asmens sąvoką nauju punktu, kad viešaisiais asmenimis būtų laikomi ir visuomenėje žinomi fiziniai asmenys, populiarūs socialinių tinklų veikėjai ir tinklaraštininkai, formuojantys tikslinių visuomenės grupių nuomonę įvairiais klausimais ir (arba) už šią veiklą gaunantys pajamas, jeigu jų veikla turi reikšmės viešiesiems reikalams.

Komitetas, išklausęs posėdyje dalyvavusių institucijų ir organizacijų atstovų pasiūlymus ir argumentus,  priėmė sprendimą pritarti patobulintam Visuomenės informavimo įstatymo pakeitimo įstatymo projektui Nr. XIVP-953(2). Tolimesnė šio projekto eiga – svarstymas Seimo posėdyje gruodžio 7 d. 

Lapkričio 10 ir 22 d. Seimo Kultūros komitetas surengė dvejus klausymus dėl Visuomenės informavimo įstatymo pakeitimo įstatymo projekto Nr. XIVP-953, kurių metu išklausytos įstatymo projekto iniciatorių ir ekspertų, suinteresuotų institucijų ir organizacijų nuomonės bei pasiūlymai.

 

Seimo kanceliarijos Kultūros komiteto biuro inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: