Praeitų metų lapkričio pabaigoje Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) atstovai žadėjo, kad jau šiais, 2022 metais, pavasarį Jonavoje prasidės naujos žiedinės sankryžos įrengimo darbai Vasario 16-osios ir Žeimių gatvių sankirtoje priešais meno mokyklą. Kartu su žiedinės sankryžos įrengimo darbais savivaldybė planavo vykdyti Vasario 16-osios gatvės rekonstrukcijos II-ąjį etapą. Žeimių gatvė yra valstybinės reikšmės krašto kelio Nr.144 Jonava – Kėdainiai – Šeduva dalis ir priklauso LAKD, todėl visi sprendimai dėl šios gatvės yra priimami savivaldai bendradarbiaujant su valstybės įmone.

Ketino įrengti ne dviejų, o vienos juostos žiedą? 

Nauja žiedinė sankryža miesto centre pradėta projektuoti dar 2017 m. Tais metais projektuotojams buvo pateikta užduotis, kad sankryža turėtų būti rekonstruota į dviejų eismo juostų žiedinę sankryžą. Tačiau šiais metais, šaltinių teigimu,  pradėta diskutuoti,  kad LAKD ketina keisti planus ir žiedinę sankryžą įrengti ne dviejų, o vienos eismo juostos.

Miesto centras užsikimštų

Turbūt neretas vairuotojas sutiktų, kad priešais meno mokyklą įrengiant vienos eismo juostos žiedą visai netoli jau esančios žiedinės sankryžos J. Basanavičiaus gatvėje, miesto centras užsikimštų.  Dar 2017 metais buvo atliktas sankryžos tyrimas su automobilių srautų matavimu ir nustatyta, kad žiedinė sankryža šioje vietoje yra tinkamiausias sprendimas, o ir pirminiame plane buvo numatyta, kad žiedas bus ne vienos, o dviejų juostų. Verta pastebėti, kad per kelerius metus automobilių ne tik kad nesumažėjo, anaiptol, jų padaugėjo, todėl diskusijos dėl  vienos eismo juostos žiedo įrengimo kėlė nemenką sąmyšį.

Nuramino? 

Ryšium su tuo, portalas jonavoszinios.lt išsiuntė užklausą LAKD apie jų planus dėl eismo juostų skaičiaus. Taip pat pateiktas klausimas, ar jonaviečiai gali šį pavasarį tikėtis realių darbų, kaip buvo žadėta.

„Būsimoji žiedinė sankryža, kaip ir numatyta projekte, turės 2 eismo juostas. Sankryžos rangos darbų konkursą planuojama inicijuoti šių metų antrame pusmetyje“, - teigiama LAKD atsakyme.

LAKD atsakymas dėl eismo juostų guodžia, tačiau dėl realių sankryžos įrengimo ir Vasario 16-osios gatvės rekonstrukcijos II-ojo etapo darbų Jonavos miesto seniūnija turi ne itin gerų žinių.

Ne itin geros žinios 

Nors LAKD datos, kada bus pradėti darbai neįvardijo, informacijos apie tai turi miesto seniūnija.

Anot seniūnijos, vadovaujantis bendradarbiavimo susitarimu tarp LAKD  ir Jonavos rajono savivaldybės administracijos, pastaroji pagal LAKD įgaliojimą vykdys Rangos darbų pirkimą, kai bus parengti abu projektai (LAKD dalis ir savivaldybės) bei atlikta jų ekspertizė.

„Vykdant  žiedinės sankryžos Rangos darbų pirkimą, planuojama kartu pirkti ir Vasario 16-osios g. II-etapo rangos darbus.

Kadangi pilnai atlikti ir ekspertuoti  projektai bus tik birželio mėn. ir įvertinus  visas pirkimo procedūras, tikėtina, kad Rangos sutartis dėl Valstybinės reikšmės krašto kelio Nr.144 Jonava- Kėdainiai-Šeduva ruožo nuo 0,041 iki 0,191 km kapitalinio remonto, įrengiant žiedinę sankryžą ir Vasario 16-osios g. II –etapo rekonstrukcijos darbus, bus tik rugsėjo-spalio mėn.,  o darbų pradžia planuojama 2023 metais“, - teigia Jonavos miesto seniūnija.

Klausimas, kodėl LAKD ketino pakeisti žiedinės sankryžos įrengimo planą, lieka atviras. Tačiau akivaizdu, kad planų kaitaliojimas, naujos diskusijos tik vilkina darbų pradžią.

Plačiau apie tai, kaip turėtų atrodyti naujoji žiedinė sankryža ČIA. 

 

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: