Kaip informavo Jonavos miesto seniūnija, šiemet ketinama suprojektuoti naujos žiedinės sankryžos įrengimą, t.y.  Žeimių ir Vasario 16 –osios gatvių sankryža, kuri bus rekonstruota į žiedinę. Buvo atliktas sankryžos tyrimas su automobilių srautų matavimu ir nustatyta, kad žiedinė sankryža šioje vietoje yra tinkamiausias sprendimas.

Jonavos rajono savivaldybės administracija šiuo metu paskelbusi viešųjų pirkimų konkursą „Valstybinės reikšmės krašto kelio Nr. 144 Jonava-Kėdainiai- Šeduva 0,144 km. esančios sankryžos rekonstravimo į žiedinę sankryžą projektavimas“.

Kadangi Žeimių g. yra regioninė, visi sprendimai yra priimami bendradarbiaujant su Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD). Per 2017 metus planuojama pasirengti techninį projektą.

Kelias Nr. 144 Jonavos miesto centre sutampa su Žeimių gatve,; sankryžoje susikerta Žeimių g. ir Vasario 16 – osios g.  Pagal pateiktą užduotį sankryža turėtų būti rekonstruota į dviejų eismo juostų žiedinę sankryžą. Naujoji žiedinė sankryža turės centrines sferines saleles, vidinė žiedo danga bus grįsta granitinėmis trinkelėmis, važiuojamoji dalis – asfaltbetoniu, bus įrengtos dvi pėsčiųjų perėjos ir dvi dviračių pervažos. Žiedinės sankryžos prieigose bus numatyti ir žole apželdinti plotai, bus numatyti aklųjų ir silpnaregių vedimo paviršiai, ties perėjomis ir dviračių pervažomis įrengtas kryptinis apšvietimas, vidinio žiedo ir žiedo centrinės salelės kraštuose bus įrengtos „katės akys“ ( apie 35 vnt.). Rekonstruojant sankryžą ketinama sulaukti konkrečių projektuotojų pasiūlymų ir dėl automobilių stovėjimų aikštelių.  

Pasak miesto seniūno Povilo Beišio, pagrindinis šių metų uždavinys, atlikti visu projektinius darbus - „rangos darbų datos tiksliai įvardinti negalime. Viskas priklausys nuo Jonavos rajono savivaldybės ir LAKD finansinių galimybių, bet tikimės, kad tai bus 2018 metai“.

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: