Nuo Naujųjų metų įsigalioję draudimai rūkyti daugiabučių balkonuose jau tapo realybe ne tik didžiuosiuose šalies miestuose, bet ir Jonavoje. Rūkantieji jau pajautė, kad ir Jonavos kai kuriuose daugiabučių balkonuose nepavyks parūkyti taip atsipalaidavus, kaip buvo iki šiol.

Pirmieji prieštaravimo pareiškimai dėl rūkymo balkonuose, Jonavos rajono savivaldybės administraciją pasiekė vasario mėnesį.  

Vasario 15 d. pats pirmasis daugiabutis „Nerūkymo zona“ tapo Kauno g. 6 –asis namas. Kovo -1ąją „Nerūkymo zonomis" tapo Lietavos g. 1; Sodų g. 91 ir Rupeikio g. 1, Ruklos mstl. Kovo 8 d. - A. Kulviečio g. 15 daugiabutis, kovo 10 d.  -  P. Vaičiūno g. 24, kovo 15 d. -  Vilniaus g. 31 ir Žemaitės g. 8. Aštuoni daugiabučiai „pasipuošė“ informaciniais ženklais skelbiančiais, kad jų balkonuose draudžiama rūkyti.  

Iki įsigaliojant draudimui, namų administratorius, šiuo atveju UAB „Jonavos paslaugos“, turi įrengti informacinius ženklus apie draudimą rūkyti, su priimtu sprendimu supažindinti  daugiabučio namo butų ir kitų patalpų savininkus. Gyventojų informavimu rūpinasi ir savivaldybės administracija - įsakymas apie priimtą sprendimą paskelbiamas Teisės aktų registre ir savivaldybės interneto svetainėje. Trumpai tariant, imamasi visų priemonių, kad gyventojai laiku sužinotų nuo kada draudžiama rūkyti jų namo balkonuose, lodžijose ar terasose.

Svarbu paminėti, kad tol, kol draudimai minėtuose daugiabučiuose nebuvo įsigalioję, asmenys negalėjo skųsti kaimynų dėl draudimo pažeidimo, o rūkantieji negalėjo būti nubausti. Tačiau draudimui įsigaliojus, Jonavos viešosios tvarkos skyriaus (VTS) pasiteiravome, ar jau yra gauta skundų dėl draudimo rūkyti pažeidimo, ar jonaviečiai jau skundžia rūkančius kaimynus?

Gautas atsakymas trumpas ir aiškus – tokių skundų dar nėra gauta.

Primename, neleistinai daugiabučio balkone rūkiusiam žmogui gresia įspėjimas arba bauda nuo 20 iki 50 eurų, o padarius pažeidimą pakartotinai – nuo 50 iki 90 eurų. Patalpų savininkams, nenurodžiusiems rūkiusiojo duomenų, gresia bauda nuo 30 iki 60 eurų, o padarius pažeidimą pakartotinai – nuo 60 iki 120 eurų.

Pareigūnai atkreipia dėmesį, kad gyventojai turi patys užfiksuoti pažeidimą ir perduoti užfiksuotus duomenis savivaldybei arba per epolicija.lt, o ne skambinti skubios pagalbos tarnybų tel. 112. 

Norintys, kad jų gyvenamasis daugiabutis būtų paskelbtas „Nerūkymo zona“, bent vienas gyventojas turi pateikti savo gyvenamosios vietos savivaldybės administracijai pranešimą dėl prieštaravimo pareiškimo.

Svarbu paminėti, kad jeigu kaimynai ir neprieštaraus, rūkantieji privalės užtikrinti, kad dūmai nepatektų į kitų namo gyventojų patalpas.

 

 

 

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Taip pat skaitykite: