Kaip žinia, dalis gyventojų Elektroninio deklaravimo sistemoje (EDS) jau gali pamatyti, kiek pinigų atgaus susidarius gyventojų pajamų mokesčio (GPM) permokai arba kiek turės primokėti patys. O Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) išplatinus žinią, kad Žemaitijos gyventojams siūloma nauja paslauga – mokesčių darbuotojo vizitą mobiliuoju konsultacijų autobusiuku gyvenantiems nutolusiose miestų vietovėse, jonaviečiai suskubo teirautis, ar tokia paslauga bus ir Jonavos rajone.  

,,Skaičiau žinią, kad Klaipėdos apskrityje į nutolusias gyvenvietes važiuos VMI autobusiukas, kuriame žmonėms padės pildyti deklaracijas, išduos reikalingas pažymas.  Buvo rašyta, kad autobusiukas pritaikytas neįgaliesiems. Įdomu sužinoti, ar mokesčių inspekcija šiemet bus ,,arčiau” jonaviečių, ar toks projektas bus tik Klaipėdoje? Ar ketinama autobusiuku į nutolusias vietoves vykti ir Kauno apskrityje, Jonavos rajone?”, - teiravosi į portalo redakciją paskambinusi jonavietė.

Į moters klausimą atsako Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos viršininkė Judita Stankienė: 

Šiuo metu vykdomas pilotinis projektas, kurio metu Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) darbuotojai į Klaipėdos, Telšių ir Tauragės apskričių gyvenvietes, nuo artimiausio VMI klientų padalinio nutolusias daugiau nei 10 kilometrų, atvyksta specialiu aptarnavimui pritaikytu autobusiuku. Įvertinus pilotinio projekto rezultatus, bus priimami sprendimai dėl galimos tolesnės projekto plėtros kituose regionuose. 

Šiuo metu Jonavos r. gyventojai, kuriems būtina konsultacija, visas paslaugas gali gauti Kauno AVMI klientų aptarnavimo padalinyje, įsikūrusiame Žeimių g. 5, Jonava. Primename, kad gyventojams, norintiems atvykti į padalinį, būtina iš anksto užsiregistruoti. 

Daugelį mokestinių klausimų gyventojai ir verslo atstovai gali spręsti Mano VMI — patogioje ir paprastoje VMI elektroninių paslaugų srityje. Joje galima rasti aktualią asmeninę informaciją: VMI administruojamų mokesčių skolas ir permokas, priminimus apie mokėtinus mokesčius. Mano VMI sistemoje el. būdu galima teikti ir gauti dokumentus, įsigyti ar pratęsti verslo liudijimus, registruotis PVM mokėtoju, pateikti prašymus grąžinti (įskaityti) mokesčio permokas (skirtumus) ir kt. 

Daugiau informacijos visais mokestiniais klausimais galima rasti VMI internetiniame tinklalapyje www.vmi.lt, taip pat paskambinus numeriu +370 5 260 5060. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: