Ar savo vaikui leistumėte žaisti su nesaugiu žaislu? Ryžtumėtės naudoti elektros įrenginį, kuris kelia elektros smūgio pavojų? Akivaizdu, kad šitaip nerizikuotumėte nei savo, nei artimųjų sveikata. Visgi, pirkdami internetu ir susigundę geromis kainomis kartais pamirštame, kad itin patrauklus pasiūlymas gali sukelti ne tik papildomų išlaidų, bet ir rimtą pavojų sveikatai. VVTAT ragina atidžiai rinktis internete siūlomas prekes ir teikia svarbiausius patarimus, kaip įsigyti saugius produktus.

 

Žinokite, iš ko perkate

Apsipirkdami prekybos centre žinome, kur galėsime grąžinti nekokybišką ar nesaugią prekę, tačiau pirkdami internetu kartais susiduriame su sunkumais nustatydami pardavėjo kontaktinius duomenis. Elektroninę prekybą vykdantis verslininkas privalo nurodyti buveinės adresą, telefono numerį, el. pašto adresą, kuriais vartotojas gali susisiekti su pardavėju. Taigi, kuo daugiau informacijos žinosite apie pardavėją, gamintoją bei importuotoją, tuo geriau. Nerizikuokite pirkti elektroninėse parduotuvėse, kurios susisiekimui pateikia tik el. pašto adresą ar kreipimosi formą tiesiogiai internete.

 

Pasidomėkite, kokių produktų nepirkti

Ar žinote, kad galite patikrinti, ar Jūsų pasirinktas produktas nebuvo atšauktas iš rinkos Lietuvoje ar kitoje šalyje? Tai galite padaryti apsilankę VVTAT tinklalapyje, kur rasite informaciją apie Lietuvoje nustatytus ir uždraustus nesaugius produktus, Skubaus keitimosi informacija sistemoje (angl. Safety Gate), kur teikiama informacija apie visoje Europoje nustatytus pavojingus ne maisto produktus ar apsilankę Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (angl. OECD) interneto svetainėje, kur skelbiama, kokie produktai atšaukti iš rinkos visame pasaulyje. Taip pat galite užsisakyti savaitinius Skubaus keitimosi informacija sistemos pranešimus ir stebėti naujausią informaciją apie Europos rinkoje nustatytus nesaugius produktus pagal pasirinktus kriterijus: produkto rūšį, prekės ženklą, kilmės šalį ir pan.

 

Perskaitykite saugos instrukcijas ir patikrinkite kitų vartotojų atsiliepimus

Nepamirškite perskaityti elektroninėje parduotuvėje pateikiamų saugumo nurodymų (ypač aktualu perkant žaislus, mechaninius bei elektrotechnikos įrenginius):

  • patikrinkite, kaip prekę naudoti saugiai,
  • išsiaiškinkite, ar yra kokių nors amžiaus apribojimų ir įspėjimų,
  • informacija apie prekę internete ne visada aiškiai nurodyta, todėl saugos įspėjimų ieškokite atidžiai apžiūrėdami visas prekės iliustracijas bei nuotraukas,
  • jei nesate tikri, ar išsirinkta prekė jums tinka, paprašykite pardavėjo suteikti daugiau informacijos.

Naudingos informacijos apie galimai nesaugius produktus ar įsipareigojimų nevykdantį pardavėją gali suteikti kitų vartotojų atsiliepimai. Reikėtų atkreipti dėmesį, kad ne visi internete esantys atsiliepimai yra tikri, todėl itin teigiamus atsiliepimus taip pat reikėtų vertinti kritiškai.

 

Po pirkimo užregistruokite prekę gamintojo svetainėje

Pasidomėkite dėl galimybės užregistruoti įsigytą prekę gamintojo svetainėje. Tokiu būdu Jūs būsite nedelsiant informuojami ne tik apie įvairius programinės įrangos atnaujinimus, bet ir apie atšauktus produktus ar kitus saugos įspėjimus.

 

Įsigijote nesaugų produktą?

Vykdant pavojingų gaminių atšaukimą iš rinkos (susigrąžinimą iš vartotojų), vartotojai, įsigiję tokius pavojingus gaminius, turi teisę grąžinti pardavėjui iš jo įsigytą pavojingą gaminį. Pavojingo produkto atšaukimas yra pareiga, kuri turi būti vykdoma, nepriklausomai nuo to, ar galutinis naudotojas turi prekės įsigijimą patvirtinančius įrodymus. Pardavėjas privalo priimti pavojingą gaminį ir grąžinti visą sumą, net jei gaminys pradėtas naudoti. Vartotojams dalyvavimas atšaukime turėtų būti paprastas ir nemokamas. Atšaukto gaminio išsiuntimas ar kitas grąžinimo būdas vartotojams turėtų būti kuo paprastesnis. Taip pat turėtų būti sudaryta galimybė klientams grąžinti gaminį į bet kurią gaminį teikiančią parduotuvę, neapsiribojant tik ta pardavimo vieta.

VVTAT info.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: