Jau ne kartą esame rašę apie tai,kad Jonavos rajono apylinkėse pastebima stumbrų banda. Jos nuotraukos nuolat buvo talpinamos ir skirtingose socialinių tinklų grupėse, tačiau pastarosiomis savaitėmis jų nematyti. Portalas jonavoszinios.lt pasidomėjo, ar tai reiškia, kad įspūdingi raguočiai jau paliko Jonavos rajoną?

Kaip paaiškino  VSTT projekto „Stumbrų apsaugos priemonių įgyvendinimas” vyr, specialistas R. Papšys, Jonavos rajone, Girelės girioje stumbrai atrado laikiną prieglobstį viename iš miško masyvų, tarp Juljenavos,Vanagiškių, Naujasodžio ir Barsukynės kaimų.

,,Retkarčiais paryčiais, stumbrai išeina į pamiškes ant žemės ūkio pasėlių, bet ten neužsilaiko, ir kaip matosi iš GPS siunčiamų signalų apie jų judėjimą, didžiąją paros dalį, o dažnai ir visą parą stumbrai praleidžia miške.

Stumbrams čia visko pakanka, vandens griovyje pilna, žolinės augmenijos daug, o  kirtavietėse bei savaiminiuose jaunuolynuose apstu ir šakelinio pašaro. Miške šiuo metu pakankamai ramu",- paaiškino specialistas.

Anot jo, šiuo metų laiku "sulindimas į mišką" būdingas reiškinys visioms stumbrų bandoms.

R.Barausko nuotr.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: