Aplinkos apsaugos departamentas primena, kad iki 2022 m. vasario 15 d. privaloma pateikti mokesčio už aplinkos teršimą deklaracijas už 2021 m. mokestinį laikotarpį.

Su deklaracijose taikomais tarifais galite susipažinti Lietuvos Respublikos mokesčio už aplinkos teršimą įstatyme (įstatymo nuoroda rasite čia). 

„Norime atkreipti visų mokesčių už aplinkos teršimą mokėtojų dėmesį, kad, praėjusiais metais sausio 1 d. įsigaliojusios Lietuvos Respublikos mokesčio už aplinkos teršimą įstatymo redakcijos pakeitimams ir naujiems mokesčio už aplinkos teršimą tarifams, pagal juos jau skaičiuojamas mokesčio už aplinkos taršą dydis už 2021 m. mokestinį laikotarpį“, – teigia Apskaitos ir mokesčių kontrolės departamento direktorius Gintas Markevičius.

Mokesčio už aplinkos teršimą indeksavimo koeficientai nustatomi pagal Lietuvos statistikos departamento apskaičiuotą vartotojų kainų indeksą (toliau – VKI). VKI apskaičiuojamas įvertinus kainų pokytį neindeksuotu laikotarpiu ir pasibaigus kalendoriniams metams per 10 darbo dienų, skelbiamas AAD svetainėje (žiūrėkite čia).

„Tarifams pasikeitus, svarbu žinoti, kad deklaruojant mokesčius už aplinkos teršimą už 2021 m. taikomi šie indeksavimo koeficientai: iš mobiliųjų taršos šaltinių – 1,138; iš stacionariųjų taršos šaltinių – 1,138; gaminių ir pakuočių atliekomis, sąvartyne šalinamomis atliekomis – 1,138“,– sako Apskaitos ir mokesčių kontrolės departamento direktorius.

Taip pat G. Markevičius pažymi, kad, deklaruojant  išgautus valstybinius gamtos išteklius už 2021 m., taikomi šie indeksavimo koeficientai: vanduo ir kitos naudingosios iškasenos, šviesios durpės (eksportuotos), kitos durpės (ketvirčiais: I ketv. – 1,116;  II ketv. – 1,144; III ketv. – 1,163; IV ketv. – 1,210); medžiojamieji gyvūnai, metams – 1,681.

Primename, kad Aplinkos apsaugos departamento Apskaitos ir mokesčių kontrolės departamento darbuotojai visada pasirengę padėti ir suteikti konsultacijas rūpimais aplinkosauginių mokesčių klausimais. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: