Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad apie 170 tūkst. gyventojų jau pateikė prašymus skirti dalį 2023 m. sumokėto gyventojų pajamų mokesčio (GPM) paramai. Praėjusiais metais 455 tūkst. gyventojų paramai skyrė rekordinę 29 mln. eurų sumą. Parama pasiekė 22,5 tūkst. paramos gavėjų, įskaitant ir meno kūrėjus, 24 politines partijas, 740 profesinių sąjungų bei susivienijimų. Norint skirti paramą, prašymą reikia pateikti iki gegužės 2 d.

„Paramos skyrimo principas šiemet nesikeičia, prašymai skirti dalį GPM paramai teikiami tik e. būdu, specialiai tam skirto vedlio pagalba elektroninio deklaravimo sistemoje EDS — svarbiausia tai padaryti iki nustatyto termino. Vienintelis pakeitimas, kad nuo šių metų iki 0,6 proc. gyventojai gali skirti politinėms organizacijoms, t. y. ne tik politinėms partijoms, bet ir politiniams komitetams“, — teigia VMI viršininkės pavaduotojas Martynas Endrijaitis, primindamas, kad gyventojas, kuriam neprivaloma deklaruoti pajamas, gali pateikti prašymą skirti GPM dalį paramai ir neteikdamas pajamų deklaracijos. Tačiau jei gyventojas privalo deklaruoti pajamas, tai norint, kad prašymas skirti GPM dalį paramai būtų įgyvendintas, pajamas reikia deklaruoti iki gegužės 2 d.

Kas ir kam gali skirti paramą?

Pajamų mokesčio dalį skirti paramai gali tie gyventojai, kurie praėjusiais metais sumokėjo GPM (savarankiškai ar tai atliko darbdavys) nuo savo gautų pajamų (atlyginimas, parduotas pelningai turtas, pajamos iš savarankiškos veiklos ir kt.). Svarbu atkreipti dėmesį, kad GPM dalį paramai skirti galima tik paramos gavėjo statusą turintiems asmenims ir reikalavimus atitinkančioms politinėms organizacijoms. Prieš teikiant prašymą gyventojai visada gali pasitikrinti tai VMI internetinėje svetainėje, kurioje viešai skelbiama ir išsami skirtos paramos statistika.

Kiek paramos galima skirti?

Paramos gavėjams ir meno kūrėjams galima skirti iki 1,2 proc. GPM, politinėms organizacijoms — iki 0,6 proc., profesinėms sąjungoms ar jų susivienijimams — iki 0,6 proc. Pagal vieną pateiktą prašymą pajamų mokesčio dalis maksimaliai gali būti pervedama penkis metus iš eilės — už praėjusius ir keturis vėlesnius mokestinius laikotarpius. Jei gyventojas prašymą pateikė ankstesniais metais, ir jame nurodytas paramos skyrimo mokestinis laikotarpis dar nepraėjo, tuomet teikti prašymo iš naujo ar tikslinti  nebūtina.

Visą aktualią informaciją apie paramos skyrimą gyventojai gali rasti VMI internetinėje svetainėje. Pasikonsultuoti mokesčių klausimais galima telefonu +370 5 260 5060. Primename, kad atvykimui į VMI aptarnavimo padalinį būtina išankstinė registracija.

Kauno apskrities VMI inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: