Kaip jau skelbta, sustiprintos keliaujančių asmenų patikros vyko nuo gruodžio 18 d. 13.00 val. iki gruodžio 20 d. 21.00 val. Šiandien, gruodžio 23-ąją, policija atnaujina kontrolės postus nuo 13.00 val. iki gruodžio 27 d. 21.00 val. Sekantys postai bus atnaujinti nuo gruodžio 31 d. 13.00 val. iki sausio 3 d. 21.00 val. Tačiau atnaujindama kontrolės postus, policija praneša apie galimus pokyčius keliuose, o Vyriausybei siūloma svarstyti karantino sąlygų pakeitimą.

Policija keis kontrolės kryptis

Tam tikruose postuose policija keis kontrolės kryptis, t.y. postuose dirbantys pareigūnai tikrins ne įvažiuojančius į miestus vairuotojus, tačiau ir išvažiuojančius (arba vykstančius abejomis kryptimis). Tokia taktika dažniau bus taikoma didžiųjų miestų savivaldybėse, tačiau gali pasitaikyti atvejų ir mažesniuose miestuose.

Pareigūnai, nustatę, kad asmuo piktybiškai bando patekti į ne savo gyvenamosios vietos savivaldybę, neturėdamas tam jokio pagrindo, žymiai dažniau ne tik pareikalaus nutraukti kelionę ir grįžti namo, tačiau ir taikys už pažeidimus atsakomybę.

Jei nėra būtinybės, likite namuose.

Būkite pasiruošę patikrinimui

Prasidėjus masiniam automobilių patikrinimui, svarbu dokumentus pasiruošti iš anksto.

Kad procesas būtų greitesnis, kelionės tikslą pagrindžiančius dokumentus prašoma pasiruošti iš anksto. Pagrindžiančių dokumentų pavyzdžiai – nuotraukų galerijoje. Taipogi atkreipiamas dėmesys, kad pareigūnai kiekvieną situaciją vertins individualiai.

Galimi karantino pokyčiai

Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija (VESK) siūlo Vyriausybei svarstyti, ar leisti gyventojų judėjimą tarp miestų ir rajonų žiedinėse savivaldybėse. Policijos manymu, daug miestų gyventojų susiję su rajonais ir atvirkščiai, taip pat tai būtų prevencija transporto spūstims bei padėtų taupyti pareigūnų pajėgumus kontrolės metu. 

Vyriausybei ketinama teikti ir nutarimo projektą dėl asmenų skaičiaus ribojimo viename automobilyje.

Nuspręsta pasiūlyti Vyriausybei reglamentuoti, kad viename automobilyje galėtų vykti tik 2 asmenys arba tos pačios šeimos nariai.

Planuojama, kad karantino suvaldymo priemonės bus aptariamos VESK posėdžiuose kiekvieną savaitę, o prireikus pasiūlymai bus teikiami Vyriausybei.

Siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą, Vyriausybė iki sausio 3 dienos uždraudė judėjimą tarp savivaldybių be būtino reikalo.

Nuolat atnaujinamą svarbią informaciją dėl judėjimo ribojimų, atsakymus į klausimus rasite ČIA. 

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Taip pat skaitykite: