Kartu atnaujintos ir šių paskolų, skirtų moksliniams tyrimams, technologinei plėtrai ir inovacinei veiklai, sąlygos: padidėjo maksimali paskolos suma ir dotacijos dydis, atsirado tvarumo reikalavimai.
„Didžiausią paskolų sumą – 108 mln. eurų – skiriame Sostinės regiono verslui. Be to, neužmirštame ir kitų Lietuvos regionų verslų, kuriems paskoloms skiriame 42 mln. eurų. Taip finansuosime įvairių dydžių visos Lietuvos verslą, kurio projektai dar labiau skatins pažangesnius pramoninius tyrimus, bandomąją, taikomąją ir inovacinę veiklą bei šiuo metu ypač aktualų tvarumo didinimą“, – sako Ekonomikos ir inovacijų ministerijos kanclerė Iveta Paludnevičiūtė.
Maksimali vienos paskolos suma padidėjo nuo 1 mln. eurų iki 10 mln. eurų, o vienam paskolos gavėjui dotacijos (subsidijos) dydis – nuo 20 proc. iki 30 proc. išmokėtos paskolos sumos.
„Viena esminių problemų, su kuriomis susiduria verslai, ypač jaunos įmonės ir startuoliai, vykdantys mokslinę veiklą, kuriantys inovatyvius produktus – tai išorinio finansavimo trūkumas dėl didelės investavimo rizikos. Tikimės, jog šie paskolų „Perspektyva“ pakeitimai sudarys dar patrauklesnes sąlygas verslams drąsiau pasiskolinti savo MTEP projektų įgyvendinimui“, – komentuoja INVEGOS Netiesioginių skolinių produktų skyriaus vadovė Sigita Rutkauskaitė.
Paskolos teikiamos taikant fiksuotą metinę palūkanų normą. Jeigu verslui gali būti suteikta valstybės pagalba pagal Bendrosios išimties arba De minimis reglamentą – paskolai bus pritaikyta 0 proc. metinė palūkanų norma iki kol finansuojamas projektas pradės uždirbti pajamas, tačiau ne ilgiau nei 5 metus nuo paskolos sutarties pasirašymo dienos, jeigu verslas veiklą vykdo iki 3 metų, arba ne ilgiau nei 3 metus, jeigu veiklą vykdo virš 3 metų. Pasibaigus šiems laikotarpiams, paskolai bus taikoma 2 proc. metinė palūkanų norma.
Nauja sąlyga – finansuojami projektai turi atitikti reikšmingos žalos nedarymo (angl. Do-No-Significant Harm) principo reikalavimus, kurie leidžia nustatyti, ar investicija į ekonominę veiklą nedaro didelės žalos aplinkai (pvz., klimato kaitos švelninimui, taršos prevencijai ir kontrolei, bioįvairovės ir ekosistemų apsaugai ir atkūrimui ir kt.).
Įmonės, norinčios kreiptis dėl paskolos, paraiškas gali teikti iki 2029 m. vasario 28 d. per INVEGOS paraiškų sistemą.
Iš viso pagal finansinę priemonę „Perspektyva“ INVEGA jau yra sulaukusi 4 paraiškų už mln. eurų. Sudaryta 16 sutarčių už 11 mln. eurų ir išmokėta 8 mln. eurų.
UAB "Investicijų ir verslo garantijos" (INVEGA)
Rugsėjį INVEGA tampa ILTE