Jonavoje gyvenanti ukrainietė Iryna Jakutavičienė kiekvieną dieną širdimi ir mintimis yra su karo alinamoje Ukrainoje gyvenančiais artimaisiais, tačiau tuo pačiu ji lemiamu momentu ėmėsi iniciatyvos ir atvedė Jonavos „Aušrinės-KKSC“ klubą į Baltijos lygos finalo ketvertą.

Antrosiose ketvirtfinalio serijos rungtynėse šeštadienį jonaviškės namuose po dramatiškos kovos 3-2 (28:26, 18:25, 20:25, 25:18, 15:12) įveikė „Jelgava“ (Latvija) komandą ir laimėjo seriją iki dviejų pergalių 2-0.

„Irynos galvoje šiuo metu tikrai yra kitokios mintys, bet mūsų visa komanda yra labai jai dėkinga už tai, kad ji atlaikė visą patiriamą stresą ir blogas emocijas. Ji ne tik atėjo į rungtynes, bet ir sužaidė taip puikiai, kad lemiamu momentu išvedė mus į pergalę. Iš tikro kovos vyksta ne čia, kovos vyksta Ukrainoje. Didžiuojuosi, kad turime žmonių, kurie išgyveną visą stresą ir atiduoda visą save“, - sakė Jonavos komandos kapitonė Akvilė Sebežiova.

I. Jakutavičienė su 15 taškų buvo antra pagal rezultatyvumą savo komandoje. Rezultatyviau žaidė tik Jekaterina Kovalskaja (20 tšk.). 13 taškų pridėjo Danielė Kvedaraitė.

Pirmąsias rungtynes Jelgavoje „Aušrinė-KKSC“ laimėjo užtikrinčiau – 3-0.

„Jelgavoje pavyko laimėti lengviau, nes šeimininkėms tiesiog labai nesisekė, darė daug neišprovokuotų klaidų. Mums atvirkščiai – pavyko sužaisti geras rungtynes. Sezono metu net netikėjome, kad galime nukeliauti iki pat finalo ketverto, nes mūsų komanda yra jauna, sudaryti iš naujų žmonių. Pusė startinio šešeto yra jaunesnės nei 20 metų. Po laimėtų pirmų rungtynių atsirado atsakomybė, stresas. Nors ėjome į aikštę su gera nuotaika, bet labai slėgė susikaustymas ir mintis, kad turime laimėti“, - pasakojo A. Sebežiova.

Tuo tarpu pajėgi Jelgavos komanda Jonavoje siekė žūtbūtinio revanšo ir nuo pat mačo pradžios pradėjo spausti šeimininkes. Nors pirmajame sete „Aušrinė-KKSC“ šiaip ne taip išsikapstė, tai antrajame ir trečiajame jau dominavo „Jelgava“ tinklininkės.

„Net pati buvau praradusi tikėjimą, kad mes galime. Labai smagu, kad ketvirtajame sete visa komanda susikaupėme ir pradėjome žaisti kaip mokame. Pagavome azartą, patikėjome, jog galime laimėti. Laimėjome ketvirtą setą į penktąjį atėjome jau su maksimaliai didelėmis emocijomis. Labai džiaugiamės šia pergale, nes tai svarbiausias šiuo metu mūsų laimėjimas šį sezoną“, - pabrėžė A. Sebežiova.

Finalo ketverto turnyro, kuris vyks VDU Valdo Adamkaus sporto centro salėje, pusfinalyje Jonavos klubas susitiks su kita Lietuvos komanda – „Kaunu-VDU“.

Reguliariojo sezono nugalėtojos ir 2017 metų Baltijos lygos čempionės „Kauno-VDU“ tinklininkės antrajame ketvirtfinalio susitikime namuose 3-1 (25:14, 22:25, 25:14, 25:12) nugalėjo Rygos RSU-MVS (Latvija) komandą ir taip pat laimėjo seriją 2-0.

Kaunietėms 17 taškų pelnė Viltė Bogdanovič, po 16 – Ida Marija Savukynaitė bei Viktorija Dudkina, po 9 – Vaiva Valionytė bei Ugnė Lokytė.

Pirmąsias rungtynes Rygoje „Kaunas-VDU“ laimėjo 3-0.

„Susikaupti buvo privaloma, nepriklausomai nuo to, kurioje vietoje buvome prieš tai. Viskas prasidėjo iš naujo. Antrajame sete varžovės žaidė gerai, pas mus buvo daug ir kvailų klaidų, todėl taip ir išėjo. Džiaugiuosi, kad pavyko greitai grįžti į rungtynes, jas užbaigti ir žengti į finalo ketvertą. Turime tikslą ir kartu bandysime jo siekti“, - kalbėjo „Kauno-VDU“ lyderė V. Bogdanovič.

Į pusfinalį taip pat pateko Talino „Tallinna Ulikool-Kikas“ (Estija) ekipa, dukart nugalėjusi Talino „Audentes SG-NK (Estija) komandą, o paskutinė pusfinalio dalyvė paaiškės po trečiųjų rungtynių tarp Tartu „TU-Bigbank“ (Estija) ir Rygos RVS-LU (Latvija) ekipų.

Lietuvos Tinklinio Federacijos inf.

"Aušrinės-KKSC" nuotr.

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: