Aplinkos apsaugos departamentas balandį 5 Lietuvos miestuose organizavo asmenų, norinčių tapti medžiotojais, egzaminus. Laikyti medžioklės egzaminą norą iš viso pareiškė 422 kandidatai, 295 išlaikė egzaminą ir prisijungs prie įvairių Lietuvos medžiotojų būrelių.

„Kadangi medžioklė – tikslingas laukinių gyvūnų populiacijos gausos reguliavimas, o tikrieji medžiotojai – ir gamtos mylėtojai, ir sergėtojai, per egzaminus svarbu užtikrinti, kad teisė medžioti būtų suteikta tiems asmenims, kurie išmano visus reikalavimus ir elgiasi atsakingai“ – sako Vilniaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas ir Vilniaus valdybos teisės medžioti suteikimo ir panaikinimo komisijos pirmininkas Sigitas Mikėnas.

Būsimiems medžiotojams, norint gauti teisę medžioti, reikia rimtai pasiruošti. Terijos egzamino dviejų dalių testą sudaro 70 klausimų. Pirma dalis (20 klausimų) – iš saugaus elgesio medžioklėje reikalavimų, antra (50 klausimų) – iš kitų programos temų (medžioklės taisyklės, veterinariniai reikalavimai, gyvūnų biologija, ligos). 

Be to, neišlaikius testo pirmos dalies, laikyti kitos dalies neleidžiama. Neišlaikius antros dalies, teorijos egzaminas laikomas iš naujo. Pirma dalis išlaikoma, jei per nustatytą laiką teisingai atsakyta į ne mažiau kaip 90 proc. pateiktų klausimų, antra – jei atsakyta į ne mažiau kaip 70 proc. klausimų.

Bet pirmiausia, kad asmuo būtų įtrauktas į egzaminų sąrašus, jam reikia baigti medžiotojų kursus arba turėti biomedicinos mokslų studijų srities išsilavinimą.

„Dalyvaujant mokymuose ir baigus medžiotojų kursus asmuo įgauna reikiamų žinių, geriau pažįsta gamtą, gyvūnų biologiją, elgseną ir kt. Į programą įtraukta medžioklė, biotechnija, aplinkosauga, medžioklės technologija, trofėjai, praktiniai medžiojimo įgūdžiai ir kt. Ypač svarbios saugaus elgesio taisyklės ir pirmoji medicininė pagalba“, – vardija S. Mikėnas.

Apie kursų reikalingumą inspekcijos viršininkui pritaria ir egzaminą laikęs Miroslovas: „Egzaminui ruoštis nebuvo sunku, tikrai svarbu lankyti kursus, paskaitos labai įdomios, praplečia turimas žinias. Žinoma, svarbu įsiminti daug terminų. O šaudymui reikalinga praktika. Dėl ko nusprendžiau prisijungti prie medžiotojų gretų, į šią veiklą paskatino prisijungti draugai ir tai leis dažniau leisti laiką gamtoje. Visiems būsimiems medžiotojams noriu palinkėti nebijoti laikyti egzamino ir siekti savo tikslo.

Balandžio mėnesį Vilniaus valdyboje į medžioklės egzaminą užsiregistravę buvo 110 žmonių, egzaminą laikė 100 iš jų teorinę dalį išlaikę 81, šaudymo egzaminą laikė 82 (egzaminą laikė asmuo, kuris prieš tai nebuvo išlaikęs šaudymo egzamino) ir visi išlaikė.

Kauno valdyboje į medžioklės egzaminą užsiregistravę buvo 169 žmonės, egzaminą laikė – 157. Egzaminą išlaikė – 130.

Klaipėdos valdyboje į medžioklės egzaminą užsiregistravę buvo 113 žmonių, egzaminą laikė – 103. Egzaminą išlaikė – 66.

Marijampolės valdyboje į medžioklės egzaminą užsiregistravę buvo 30 žmonių, egzaminą laikė – 29, išlaikė – 17.

Gegužės mėnesį medžioklės egzaminai planuojami Panevėžio, Šiaulių ir Utenos valdybose.

Skelbimus apie rengiamus medžioklės egzaminus rasite čia.

Aplinkos apsaugos departamento inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: