Ema Sarafinaitė (17 m.) – Jonavos kūno kultūros ir sporto centro (JKKSC) lengvaatletė, visai neseniai iš Lietuvos jaunių lengvosios atletikos čempionato parsivežusi du aukso ir sidabro medalius. Prieš keletą metų atrastą bėgimą šiandien mergina vadina darbu, kuris ne tik teikia malonumą, bet ir neleidžia stovėti vienoje vietoje – jau ateinantį savaitgalį jonavietė dalyvaus Baltijos šalių jaunių čempionate.


Nuo dailės iki bėgimo


Jonavos Jeronimo Ralio gimnazistė paklausta, kada jos gyvenime atsirado sportas, pasakoja, kad ji buvo aktyvi nuo pat vaikystės.


,,Kiek pamenu, visą laiką buvau sportiškas, vienoje vietoje nenustygstantis vaikas. Vaikystę praleidau lakstydama su draugais lauke arba kaime pas močiutę. Kompiuteriai ar telefonai manęs nedomino, tačiau viliojo menai. 


Porą metų lankiau Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokyklą. Ten užsiimdavau daile. Visgi, greit supratau, kad sėdėti vietoje ir piešti – ne man. 


Tuomet, būdama 12 metų, išbandžiau aerobinę gimnastiką. Čia neužsibuvau, nes nepasižymėjau lankstumu ir gabumais šokių aikštelėje, o lankydama užsiėmimus, nejaučiau malonumo.


Na, o lengvojoje atletikoje atsiradau visai atsitiktinai. Su savo progimnazija dalyvavome bėgimo varžybose, kur trenerė Vidutė Lebeckienė pastebėjo mane ir pakvietė prisijungti prie lengvosios atletikos klubo „Einius“. Iki šiol esu jo narė“, – pasakojo E. Sarafinaitė.


Pirmosiose varžybose – pirmoji vieta


Mergina puikiai pamena ir pirmąsias savo varžybas.


,,Tiesą sakant, tuomet dar net nelankiau lengvosios atletikos treniruočių. Varžybos vyko Birštone. Varžiausi 500 metrų distancijoje ir iškovojau pirmąją vietą. 
Jaučiausi pakylėta. Pirmosios pergalės jausmas buvo labai malonus. 


Dar iki dabar turiu tų varžybų medalį. Jis man primena, kokį ilgą kelią jau nuėjau“, – kalbėjo lengvaatletė. 


Įtemptos varžybos


Alytuje vykusiame Lietuvos jaunių lengvosios atletikos čempionate, pirmąją varžybų dieną, Ema varžėsi ilgiausiame sprinto bėgimo nuotolyje – 400 metrų bėgime. Čia ji užtikrintai nugalėjo, įveikdama distanciją per 56,68 sekundes.


Antrąją varžybų dieną ji tik per plauką vėl netapo Lietuvos čempione. Bėgdama 200 metrų nuotolį, Ema finaliniame bėgime įnirtingai kovojo su varžove iš sostinės. Šioje rungtyje abi merginos pademonstravo vienodą laiką – 25,43, bet po fotofinišo peržiūros, nugalėtoja pripažinta vilnietė. Mūsų sportininkė pasidabino sidabro medaliu. Dauguma, ko gero, sutiktų, kad tokia varžybų baigtis gali sukelti kartėlį, tačiau E. Sarafinaitė dėl jos neliūdėjo.


,,Mano pagrindinė rungtis jau buvo įveikta pirmąją varžybų dieną. Likau patenkinta rezultatu, o ir padariau asmeninį rekordą. 


Antrąją dieną vyko įtempta kova, tad nesikoncentravau į laimėjimą, bėgau atsipalaidavusi, mėgavausi varžybomis, varžiausi su savo drauge iš Vilniaus.

 
Nesijaučiau blogai pelniusi sidabro medalį, nes suprantu, kad sprintas – negailestingas dalykas. Čia laimėtoją dažnai nusprendžia tik tūkstantosios sekundės dalys. 


O ir liūdėti nebuvo kada – juk užimti antrąją vietą Lietuvos jaunių čempionate taip pat yra nemažas pasiekimas. Ypač kai žinai, kiek daug gabių jaunų sportininkų yra šiuo metų“, – kalbėjo jonavietė.


Laimėjimai motyvuoja


Ema ne kartą lipo ant nugalėtojų pakylos. Kuris laimėjimas maloniausias jai pačiai?
,,Mums atletams gerų rezultatų rodymas ar dalyvavimas didelio mąsto varžybose dažnai yra svarbiau nei pergalės ar prizinės vietos. Tačiau nemeluosiu – laimėjimai labai motyvuoja ir skatina siekti dar aukštesnių rezultatų. Vienas svarbiausių startų mano karjeroje, manau, buvo Europos komandinis čempionatas Bulgarijoje. 


Labai džiaugiausi vien sužinojusi apie galimybę ten dalyvauti, nes supratau, kad varžysiuosi ne su savo amžiaus sportininkais, bet su suaugusiais. 


Tai man ir mano trenerei buvo didžiulis įvertinimas. Neslėpsiu, kad jauduliukas kankino dar savaitę prieš varžybas, o susikaupti buvo dar sunkiau dėl jau tada siaučiusios pandemijos ir visų testavimų. Džiaugiuosi, kad su Lietuvos komanda Stara Zagoroje bėgome estafetę ir bendroje įskaitoje finišavome ketvirtos“, – pasakojo mergina.


Mato ir naudą


E. Sarafinaitė, pasakodama apie savo kaip sportininkės karjerą, teigia, kad per 4 metus bėgimas jai tapo mylimu darbu.


,,Tikiuosi tęsti jį ir ateityje. Kodėl? Treniruotės man suteikia daug džiaugsmo, o varžovai neretai tampa draugais. Sportuojant tobulėju ne tik fiziškai, bet ir emociškai. Susipažįstu su garsiais sportininkais iš visos Lietuvos, kas padeda man plėsti akiratį, tobulėti, išmokti naujų dalykų.


Norėtųsi palinkėti visiems atrasti tokią veiklą, kuri teiktų malonumą ir taptų neatskiriama gyvenimo dalimi“, – kalbėjo mergina.


Nuo pirmų bėgimų – su ta pačia trenere


Bėgikė džiaugiasi galėdama prisidėti ir prie Jonavos vardo garsinimo.


,,Visada treniravausi su ta pačia trenere iš Jonavos – V. Lebeckiene. Mes labai gerai sutariame, puikiai komunikuojame, ji supranta mane, o aš – ją. Tai vienas svarbiausių faktorių, norint pasiekti aukštų rezultatų ir mėgautis tuo, ką darai. 


Esu sulaukusi ne vieno pasiūlymo treniruotis kitur, tačiau atsisakiau jų. Man miela treniruotis čia, su savo komanda ir draugais. Visada jaučiu didžiulį jų palaikymą tiek morališkai, tiek fiziškai. 


Šalia to, visada jaučiau malonumą atstovaudama savo miestui“, – kalbėjo jonavietė.


Jaunimui patrauklus miestas


Sportininkė neabejoja, kad Jonava – miestas, kuriame jaunimas turi puikias sąlygas užsiimti naudinga veikla.


,,Jonava yra vienas iš nedaugelio miestų, kuris jauniesiems sportininkams už nuopelnus skiria stipendijas. Tai motyvuoja jaunus žmones sportuoti. 


Taip pat Jonavoje gausu sporto būrelių ir užsiėmimų, tad galima pasirinkti sau tinkamiausią. Dabar statomas baseinas ir dviračių trasa, manau, irgi pritrauks daug jaunų žmonių, kurie domisi aktyviu laisvalaikio praleidimu. 


Džiugu matyti, kad mūsų miestas keičiasi“, – gražių žodžių negailėjo E. Sarafinaitė.


Nauji lūkesčiai


Artimiausiuose jonavietės planuose yra vienos svarbiausių sezono varžybų – Baltijos šalių jaunių čempionatas.


,,Jis vyks liepos gale Uogrėje (Latvija). Šioms varžyboms ištvermės prireiks labai daug, kadangi startuosiu net 3 rungtyse (400, 200, 4x400 mišri estafetė). Esu geros formos. Dėl to tikiuosi iškovoti garbingą vietą tarp geriausių Baltijos šalių sportininkų“, – kalbėjo sportininkė.

Teksto autorė Jovita Stanevičiūtė

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: