Beisbolas, kaip ir daug kitų sporto šakų, į Lietuvą Stepono Dariaus dėka atvyko 1922 metais. Kitas šios sporto šakos atgimimas Lietuvoje ir tuo metu visoje didelėje pasaulio beisbolo šeimoje įvyko prieš 1988 m. Seulo (Pietų Korėja) olimpines žaidynes, kuriose beisbolas buvo parodomoji sporto šaka. Tuo metu 1992 m. Barselonos (Ispanija) olimpinėse žaidynėse beisbolas jau oficialiai tapo olimpine sporto šaka.

Lietuva tuo metu žengė Nepriklausomybės keliu. Keitėsi visų sporto organizacijų valdymas, finansavimas ir organizaciniai principai, todėl daugelis nepopuliarių sporto šakų išliko tik kaip hobis entuziastams. Beisbolas 1989-ųjų Lietuvoje taip pat susitraukė nuo 9 klubų iki 3 beisbolo bendruomenių Vilniuje, Kaune ir Utenoje. Bėgant laikui aistrą beisbolo sporto šakai bandyta įžiebti ir kituose miestuose – Klaipėdoje, Mažeikiuose, Rukloje, Kauno rajone ir Radviliškyje. Taip prieš du dešimtmečius Rukloje, Jonavos rajone buvo įkurta komanda „Vilkas”, žaidusi įvairaus amžiaus grupių Lietuvos čempionatuose, atstovavusi šaliai ne tik vietinėse pirmenybėse, bet ir užsienyje. Visgi 2010-ieji „Vilkui“ buvo paskutiniai egzistavimo metai.

2021 metais Kulvos A. Kulviečio pagrindinėje mokykloje buvo sukurta vaikų beisbolo komanda. Treneris Vytautas savanoriškais pagrindais pakvietė savo vaikų klasiokus pasitreniruoti ir susipažinti su beisbolu. 2022-2023 metų U10 žiemos čempionate komanda jau startavo – vaikai užėmė 2 vietą, įveikę Kauno ir Vilniaus komandas. Geriausi šios komandos žaidėjai buvo pakviesti žaisti U12 Lietuvos beisbolo rinktinėje.

Jonavos sporto centras įvertino šiuos pasiekimus ir entuziazmą tad plėsdamas sporto šakų pasirinkimą Jonavos vaikams, prie savo siūlomų sporto šakų pridėjo ir beisbolą. Nuo 2023 m. rudens beisbolo treniruotės prieinamos mieste. Sudarytas puikus trenerių tandemas, kuriame treneris Eligijus rūpinasi vaikų fiziniu pasirengimu, judesių koordinacija, pritaikoma būtent pagal jų amžių ir pasirengimą. Tuo metu treneris Vytautas, buvęs ilgametis Kauno beisbolo komandos „Lituanica“ žaidėjas ir Lietuvos rinktinės narys, padeda suprasti ir pamilti šį sportą, perduoda komandos vertybes, kaip siekti bendro tikslo ir nenusivilti pralaimėjus.

Beisbolas yra kitokia sporto šaka nei mums labiau įprastos ir suprantamos sporto šakos, tokios kaip krepšinis, futbolas ar tinklinis. Šiame sporte dažnai protas ir tikslumas nugali greitį ar fizinę jėgą. Komandoje sau vietą ir savo privalumus gali rasti kiekvienas – tiek didesnis, sunkus ir lėtesnis, tiek ir smulkus greituolis. Žaidimas susideda iš eilės elementų kaip metimas, mušimas, gaudymas, bėgimas ir protiniai gebėjimai – sprendimų priėmimas, reakcija į situaciją, lyderystė ir komandinis tikslo siekimas.

Jonavos sporto centras kviečia prisijungti prie naujai formuojamos komandos 7-12 metų vaikus!

Vaikams treniruotės vyksta tris kartus per savaitę patogiu laiku nuo 18 val.

Treniruotes vyks stadione šiltuoju metų laiku ir sporto salėje šaltuoju sezonu;

Vaikams duodamas inventorius treniruotėms ir varžyboms;

Sklandų darbą ir įdiegtas vertybes užtikrins profesionali, entuziastinga ir savo darbą mylinti trenerių komanda;

Treniruotėse balansuojamas fizinis krūvis priklausomai nuo vaiko galimybių ir pasirengimo;

JSC info.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: