Vieni iš svarbiausių Jonavos rajono savivaldybės dokumentų – rajono savivaldybės 2020-2022 metų strateginis veiklos planas ir rajono biudžeto planas 2020 metams.  Vasario 6 d. tarybos posėdyje svarstomi abu minėti planai. Tiesa, verta paminėti, kad tarybos nariams, bene pirmą kartą istorijoje, buvo teikiami du biudžeto planai – parengtas savivaldybės administracijos ir alternatyvus projektas aprobuotas Savivaldybės tarybos opozicijos (mažumos).

Savivaldybės tarybos mažuma alternatyviame sprendimo projekte siūlo biudžeto eilutes išdėlioti kiek kitaip. Pavyzdžiui - vietoj 400 tūkst. eurų baseino projektavimui ir statybai skirti tik 70 tūkst. eurų; eilutėje „Kauno regiono plėtros agentūros vykdomų projektų dalinis finansavimas“ vietoj numatytų 40 tūkst. eurų neskirti lėšų visai; vietoj 45 tūkst. eurų saugaus eismo priemonių įrengimui, gatvių horizontaliajam ženklinimui, greičio matavimo įrangos įsigijimui ir aptarnavimui skirti tik 10 tūkst. eurų.

„Mes tikrai norime baseino ir pritariam jam, bet nagrinėjant biudžetą pastebėjom, kad jau praeitų metų spalio mėnesį buvo nupirktas baseino projektavimas, kuris bus baigtas tik š.m. spalį. Iškart matom, kad statybos praktiškai neįmanomos šiemet. Kad vėliau nereikėtų perskirstyti tų lėšų, mes sakom, kad šiuos pinigus reikia panaudoti kitam naudingam darbui.

Matome, kad neverta dalyvauti Kauno regiono agentūros veikloje, nes kai kurios savivaldybės, kiek mane informavo, iš jos išėjo. Taip pat nereikia daug lėšų skirti įvairiausioms reprezentacijoms, įvaizdžio formavimui, kur skiriama tokia pati suma atitinka vienos seniūnijos viešo ūkio metams skiriamą sumą“, - sako opozicijos atstovas, Tarybos narys Gintas Jasiulionis.

Opozicija siūlė visai neskirti lėšų vaikų žaidimų aikštelių techninei apžiūrai ir nuolatinei priežiūrai, kai pirminiame sprendimo projekte numatyta skirti 25 tūkst. eurų.

„Puikiai matom, kad šiai dienai Jonavos miesto seniūnija gauna 1 mln. 680 tūkst. eurų visai ūkio priežiūrai ir tikrai pajėgi vaikų žaidimų aikštelių priežiūrą atlikti iš šių pinigų. Tuo tarpu kaimiškosioms seniūnijoms nieko nėra skiriama tokių aikštelių priežiūrai. Jos tai atlieka savo viešo ūkio pastangomis. Mes manom, kad turi būti lygiava – jei kaimui neduoda priežiūrai, tai kodėl turi duoti miestui dar papildomų lėšų. (...) Mes suradom galimybę pasiūlyti kaimams pridėti dar po 50 tūkst. eurų jų viešam ūkiui, kad jie galėtų padaryti daugiau savo gyventojams“, - sako G. Jasiulionis.

Pirminiame projekte numatyta parkų Baldininkų ir Rimkų mikrorajonuose koncepcijoms ir projektams skirti 80 tūkst. eurų, alternatyviame projekte siūloma tik 10 tūkst. eurų. Alternatyviame sprendimo projekte atsiranda naujos opozicijos siūlomos eilutės - skirti 30 tūkst. eurų  Jonavos PSPC Rimkų filialo naujų patalpų remontui, 70 tūkst. eurų skirti VŠI Jonavos ligoninės Vaikų skyriaus remontui, beveik 19 tūkst. eurų skirti apšvietimo Liepų g. projektavimui ir įrengimui.

„Mes matom, kad nėra tikslinga iš karto skirti apie 100 tūkst. eurų parkų Rimkuose bei Baldininkuose įrengimui ir projektavimui. Pirmiausia reiktų pasirinkti koncepciją, projektą ir tik vėliau sužinojus, kokių parkų mes norime ir ką darysime, galime skirti finansavimą. Opozicija daug gavo skundų, kad yra daug neapšviestų ir miesto, ir kaimo gatvių, o kadangi iš miesto šiek tiek susitaupo lėšų, mes pasiūlėm skirti lėšų Liepų gatvei, taipogi matom apleistą Baldininkų kvartalą, sugriautus buvusius rūmus, kur iki šiol niekas nepadaryta. Siūlome palikti 10 tūkst., atlikti koncepciją ir projektavimo darbus šioms teritorijoms“,- alternatyvų biudžeto projekto pasiūlymą aiškina tarybos narys.  

Anot opozicijos atstovo G.Jasiulionio, alternatyvus biudžeto projektas parengtas kiek skubotai, nebuvo svarstytas komitetuose, tačiau jį teikiant, norėta parodyti, kad egzistuoja ir kita nuomonė, ne tik valdančiosios daugumos.

Tarybos nariams balsuoti dėl alternatyvaus sprendimo projekto net neprireikė. Pirma balsavus už pirminį biudžeto projektą, 14 balsavus UŽ, 9 susilaikius, su nedideliais pakitimais patvirtintas savivaldybės administracijos parengtas 2020 m. biudžeto planas.

Apie jį plačiau skaitykite ČIA  

 

 

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: