Kaip jau esame pranešę, kovo 20 d. Jonavoje, Darius ir Girėno gatvėje 16 val. 44 min. BMW automobilis, kurį vairavo moteris, pėsčiųjų perėjoje kliudė su paspirtuku važiavusią mergaitę, gimusią 2008 m.

Tai buvo bene pirmasis šių metų eismo įvykis, kuriame kliudytas paspirtuko vairuotojas, todėl viešoje erdvėje netrukus pasipylė gausybė prieštaringų vertinimų. Vieni kaltino paspirtukininkus, kurie, anot skaitytojų, „skraido“  kaip patrakę, bandė mokyti, kad nėra reikalo per perėjas lakstyti, nes kelių eismo taisyklės turi galioti ir jiems. Kiti kaltino automobilių vairuotojus, kurie nėra linkę sulėtinti greičio prieš perėjas, gal būt „nosis sukišę į telefonus“ ir nemato pėsčiųjų. O trečias šio įvykio dalyvis ir, anot skaitytojų, pats kalčiausias – Bolt, kuris visai neseniai atsirado Jonavoje.

Praėjus kelioms dienoms po šio eismo įvykio, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pasiteiravome - ar eismo įvykis jau ištirtas? Kokios sankcijos ir kam jos bus pritaikytos – BMW vairuotojai ar ir paspirtukininkei?

„Tikslinamos įvykio aplinkybės pagal administracinę teiseną pagal 417 str. (Kelio ženklų, žmonių vežimo reikalavimų nesilaikymas ar kitas Kelių eismo taisyklių pažeidimas) 2 d. (Sustojimas ir stovėjimas vietose, kuriose pagal Kelių eismo taisykles draudžiama sustoti ir stovėti, sustojimas ir stovėjimas nesilaikant kelio ženklų ir ženklinimo reikalavimų, važiavimo tvarkos gyvenamosiose zonose ir kiemuose pažeidimas). Tai užtraukia baudą vairuotojams nuo trisdešimt iki devyniasdešimt eurų“, - rašoma policijos atsakyme.

Savo ruožtu Jonavos Policijos Bendruomenės Pareigūnai primena:

Orams atšilus ir dviračių bei paspirtukų sezonui prasidėjus, raginame dviratininkus ir paspirtukų vairuotojus prisiminti pagrindines taisykles, apsaugančias nuo eismo įvykių ir nelaimingų atsitikimų.
- Nevažiuoti paspirtuku keliems asmenims. Tai daryti draudžiama. Dviračiu, jeigu nėra tam pritaikyta sėdynių, taip pat negalima važiuoti daugiau, kaip vienam asmeniui.
- Dėvėti saugos priemones – šalmus. Policija primena, kad važiuojant paspirtuku ir dviračiu nepilnamečiams (iki 18 metų) šalmas privalomas.
- Paspirtukų ir dviračių vairuotojams leidžiama važiuoti tik pėsčiųjų ir dviračių takais, arba dviračių juostomis, o kai jų nėra – tam tinkamu kelkraščiu. Važiuojant kelkraščiu ar važiuojamąja kelio dalimi privaloma būti ypač budriems bei laikytis kuo arčiau dešiniojo krašto.
- Važiuoti važiuojamąja kelio dalimi dviračiu (elektriniu paspirtuku – greitis iki 25 km/val., galia ne didesnė kaip 1 kW) leidžiama ne jaunesniems kaip 14 metų asmenims, o turintiems mokyklos išduotą dviratininko pažymėjimą, – ne jaunesniems kaip 12 metų asmenims.
- Dviračio vairuotojas važiuodamas šaligatviu privalo duoti kelią pėstiesiems, važiuodamas pro pėsčiąjį privalo sumažinti greitį iki artimo žmogui ėjimo greičio, kuris yra apie 3–7 km/val., ir išlaikyti saugų atstumą. Tos pačios taisyklės galioja ir paspirtuko vairuotojams.
- Vykstant per pėsčiųjų perėją, paspirtuką reikia vestis kaip ir dviratį. Per pėsčiųjų perėjas „skrajojantys“ paspirtukininkai kelia grėsmę pėstiesiems ir sau.
- Dviratis ar paspirtukas turi būti saugūs: veikiantys stabdžiai ir garso signalas, priekyje šviečiantis baltos spalvos žibintas, gale - raudonos, šonuose – oranžinės spalvos atšvaitai.
- Griežtai draudžiama važiuoti dviračiu ar paspirtuku pavartojus alkoholio.
Žemiau informatyvi atmintinė dviratininkui ir paspirtukų vairuotojui 
Nėra nuotraukos aprašo.

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: