Vėl rengiamas Lietuvos medžio atrankos konkursas. Jo tikslas – ne tik išrinkti šių Metų medį, kuris atstovaus Lietuvai Europos metų medžio konkurse, bet ir pagerbti kitus vertingiausius šalies medžius, skleisti informaciją apie žmogaus ir medžio bendrystę. 

Metų medžio konkursas rengiamas tam, kad būtų išgirstos ypatingiausiųjų Europos medžių istorijos, o žmonės dar kartą prisimintų, kokie svarbūs medžiai vietos ir regiono savitumui.

Konkursą organizuoja viešoji įstaiga „Lietuvos arboristikos centras". Paraiškos priimamos nuo š. m. balandžio 3-os iki gegužės 31-os dienos.

Konkurso dalyvius atrinks komisija, kurią sudarys jo rengėjų ir visuomeninių gamtosauginių organizacijų atstovai, kraštovaizdžio architektas, etnografijos ar istorijos specialistas, fotografas ar vaizduojamojo meno specialistas, dendrologas ar arboristas. Organizuojant  konkursą į komisiją įtrauktas ir paraiškos teikėjas, kurio pasiūlytas medis 2018 metais tapo Lietuvos konkurso laimėtoju

2023 metų Konkurso nuostatai ir atrankos kriterijai

Konkurso metu bus išrinkta ne daugiau kaip 12 medžių, kurie dalyvaus antrajame etape.
2023 metų medį rinks visuomenė, balsuodama elektroninėje erdvėje. Atrinktų medžių sąrašas bus skelbiamas tinklalapyje www.arboristai.lt, taip pat socialiniuose tinkluose, įvairiuose visuomenės informavimo priemonėse. Už konkurso dalyvius bus galima balsuoti nuo š. m. rugsėjo 20-osios iki spalio 19-osios. Ir šių metų Lietuvos medis bus paskelbtas spalio 20 dieną - Medžio dieną.

Paraišką dalyvauti Metų medžio atrankos konkurse gali teikti fiziniai ir juridiniai asmenys elektroniniu paštu konkursas@arboristai.lt

Joje turi būti nurodyta medžio rūšis, vardas (jei tokį turi), augimo vieta (savivaldybė, miestas, miestelis, kaimas, viensėdis, gatvė, gretimybės) ir jos koordinatės, amžius, apimtis, aukštis ir kiti fiziniai parametrai, išskirtiniai biologiniai ir dendrologiniai bruožai. Be to, reikia pagrįsti, kodėl medis siūlomas konkursui, pridėti 1-3 jo nuotraukas ir (ar) ne ilgesnę kaip 3 min. vaizdo medžiagą, nurodyti istorinius duomenis arba pateikti žmonių liudijimus, mitus, legendas ir kitą svarbią informaciją.

Išrinktas šių Metų medis kitąmet atstovaus Lietuvai 2024 metų Europos medžio konkurse.
Plačiau apie 2023 metų Europos medžio rinkimų laimėtoją ir dalyvius galite sužinoti čia 

VSTT info.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: