Lapkričio pabaigoje Lietuvą apskriejo žinia, kad koronavirusas nustatytas Jonavos rajono audinių ūkyje, kuriame laikyti įmonėms UAB „Danmink“ ir AB „Vilkijos ūkis“ priklausantys gyvūnai. Tai pirmoji įmonė, kurioje minėtas susirgimas nustatytas audinėms, šalyje. Epizootinio tyrimo išvados patvirtino, kad SARS-CoV-2 virusas pateko į audinių ūkį nuo užsikrėtusio darbuotojo.

Dėl ligos buvo užmigdyta beveik 1000 audinių, kitos audinės - 35000 - buvo užmigdytos dėl kailių. 

,,Dabar ūkiui galioja laikini apribojimai, šiuo metu padėtis stabilizavosi, kritimai sumažėjo, kiekvieną savaitę yra imami valstybinės kontrolės mėginiai SARS-CoV-2 (COVID -19) virusui nustatyti ir audinių kraujo mėginiai antikūnų nustatymui. Ūkyje liko veislinis audinių branduolys, virš 18000 žvėrelių.

Pagal suderintą programą dabar vykdoma ūkio teritorijos ir įrangos antrinė dezinfekcija. Atlikus visus darbus ir atsižvelgiant į laboratorinių tyrimų rezultatus bus sprendžiama dėl tolimesnio audinių laikymo", - portalą jonavoszinios.lt informavo Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT). 

Gruodžio pabaigoje virusas patvirtintas ir Radviliškio rajone įsikūrusioje UAB „Fur Farm LT“. Informacijos apie naujus užsikrėtimus audinių ūkiuose kol kas nėra. 

Taip pat skaitykite: