Gegužės 16-ąją Kauno apylinkės teismo Kauno rūmuose vyko tarpinstitucinis pasitarimas-diskusija, kuriame dalyvavo Kauno apygardos prokuratūros ir Kauno apylinkės prokuratūros, Lietuvos probacijos tarnybos, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato bei Lietuvos kalėjimų tarnybos vadovai bei atstovai.

Tarpinstitucinio susitikimo metu Kauno apylinkės teismo pirmininkas Arūnas Purvainis pristatė pokyčius apylinkių teismų veikloje, kurie įsigalios nuo š. m. liepos 1 d., kai bus sujungtos Kauno apylinkės teismo Kaišiadorių rūmų ir Kauno rūmų bei Jonavos rūmų ir Kėdainių rūmų veiklos teritorijos. Buvo pristatyti pokyčiai teismo darbo organizavime, su visomis institucijomis sutarėme dėl procesinių dokumentų pateikimo ir kitų pokyčių.

Kauno apylinkės teisme vyko tarpinstitucinis susitikimas

Susitikimo metu aptarta statistika, susijusi su bendra ir supaprastinta tvarka nagrinėjamomis bylomis, gautais skundais, administracinių nusižengimų bylomis. Susitikimo metu Lietuvos probacijos tarnybos direktorius Romas Ostanavičius pristatė ir probacijos įstatymo pakeitimus, aktualius teismui bei kitoms institucijoms, o Lietuvos kalėjimų tarnybos direktorius Mindaugas Kairys pristatė vidinius kalėjimų pokyčius, kurie, tikėtina, sumažins bylų skaičių, susijusį su nusikaltimais teisingumui, kurių tendencija paskutiniu metu buvo linkusi didėti.

Aptarta ir aktuali praktika darbo organizavimo klausimais baudžiamosiose bylose, taip pat praktika sprendžiant klausimus, kurie priskirti ikiteisminio tyrimo funkcijas atliekantiems teisėjams bei bylų nagrinėjimo tvarka pagreitinto proceso tvarka. Daug dėmesio skirta prokurorų, policijos, kalėjimo bei probacijos pareigūnų teismui rengiamų procesinių dokumentų ir teikimų išsamumui, pagrįstumui ir įvairiems praktiniams pastebėjimams.

Išsamiai aptarta situacija, susijusi su apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymu ir teisme gaunamais skundais dėl smurto orderių. „Stebima tendencija, jog skiriant smurto orderius neišvengiama savivalės, piktnaudžiavimo bei atsitiktinumų, jie skiriami nepaisant teismų suformuotos praktikos. Nuolat susiduriame su situacijomis, kai smurto orderiai išduodami, pažeidžiant asmenų teises ir laisves, nepagrįstai, neteisėtai ir nesigilinant į individualias situacijas, o veikiant ir įstatymą taikant visiškai formaliai“, - teigė Kauno apylinkės teismo pirmininkas Arūnas Purvainis.

Susitikimo metu kartu su Lietuvos kalėjimų atstovais išsamiai diskutuota ir lygtinio paleidimo klausimais. Kalėjimų tarnybos atstovai pabrėžė statistiką, pagal kurią asmenys, paleisti lygtinai, nusikalsta ypač retai ir jog yra fiksuojama vis daugiau sėkmės atvejų, kai nuteistieji sėkmingai integruojasi visuomenėje ir nusikalstamų veikų daugiau nedaro. Kauno apylinkės teismo pirmininkas pristatė teismo praktiką dėl pagrindų lygtinio paleidimo taikymui ir su tuo susijusių reikšmingų aplinkybių vertinimo, taip pat pristatė galimus pokyčius plečiant teisėjų specializaciją šios kategorijos bylose.

Susitikimo dalyvių teigimu diskusija buvo naudinga, efektyvi ir neabejotinai prisidės prie efektyvaus darbo ir procesų organizavimų bei efektyvių ir teisingų procesų teisme, užtikrinant pagarbą visų asmenų teisėms.

Kauno apylinkės teismo inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: