Jonavos r. savivaldybės tarybai teikiamas sprendimo projektas „Dėl Jonavos rajono savivaldybės administracijos Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšomis remontuojamų vietinės reikšmės kelių ir gatvių 2024-2026 metų prioritetinių sąrašų patvirtinimo“.

Gruodžio 21-ąją vyksiančiame rajono tarybos posėdyje teikiamas tiek Jonavos miesto, tiek Jonavos kaimo seniūnijų 2024 - 2026 metais Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšomis remontuojamų vietinių kelių ir gatvių  prioritetiniai sąrašai. (Juos rasite čia: Miesto ir Kaimo.)

„Tarybai teikiamas prioritetinis kelių tvarkymo sąrašas ir kitiems metams turime didelių planų. Vienas jų - Jonavos mieste esančios žiedinės sankryžos nuo Žeimių g., Vasario 16-osios g. iki Sodų g. rekonstrukcijos II etapas. Jei taryba pritars, pradėsime pirkimo procedūras ir kitais metais startuos darbai, kurie palies daugelį Jonavos miesto gyventojų. Žinoma, turėsime iššūkių dėl eismo organizavimo, bet bus parengtos apvažiavimo schemos, sudėti kelio ženklai ir pan. Siekiant, kad procesai vyktų kuo sklandžiau, paruošiamuosius darbus atliekame jau dabar“, - šią savaitę sakė vicemeras Povilas Beišys.

Apie minėtą žiedinę sankryžą diskusijos vyksta jau kelerius metus. Kadangi Žeimių gatvė yra valstybinės reikšmės krašto kelio Nr.144 Jonava – Kėdainiai – Šeduva dalis ir priklauso Lietuvos automobilių kelių direkcijai, todėl visi sprendimai dėl šios gatvės buvo priimami savivaldai bendradarbiaujant su valstybės įmone. Kartu su žiedinės sankryžos įrengimo darbais savivaldybė planavo vykdyti Vasario 16-osios gatvės rekonstrukcijos II-ąjį etapą, tačiau procesai užtruko dėl planų derinimo tarp savivaldybės ir Kelių direkcijos. Plačiau apie tai ČIA.

Savivaldybės KPPP finansavimo lėšas turi paskirstyti vadovaudamosi savivaldybių tarybų nustatyta tvarka, pagal kurią turi būti sudaromos ir nuolat atnaujinamos vietinės reikšmės KPPP lėšomis remontuojamų kelių prioritetinės eilės. Pastarosios sudaromos ne trumpesniam kaip trejų metų laikotarpiui ir gali būti koreguojamos atsižvelgiant į naują savivaldybės strateginį veiklos planą.

Jonavos rajono savivaldybės taryba sprendimą dėl KPPP finansavimo lėšų tvarkos aprašą patvirtinusi 2022 m. vasario mėn. 10 d. sprendimu Nr.1TS-18.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: