Cepelinų virimo čempionate ant laužo išvirta net 370 cepelinų

Cepelinų virimo čempionate ant laužo išvirta net 370 cepelinų
RGS 02
2019-09-02 14:25 2019

Rugpjūčio 31 d. nuaidėjo 12 - oji Šveicarijos bendruomenės (Jonavos r.) šventė ,,Rudens mozaika’’, į kurią visi atvykusieji dalyviai „nuodugniai ir kruopščiai“ patikrinti Šveicarijos muitinėje.

Nuo ryto iki vėlaus vakaro vykusioje bendruomenės šventėje netrūko pramogų tiek mažiesiems, tiek vyresniems šventės dalyviams. Valdžios atstovų sveikinimų, apdovanojimų, šventinių pasirodymų ir geros nuotaikos - taipogi buvo apstu.

Viso renginio metu vyko nemokamos ekskursijos po tautodailės amatų centrą, pasiūlyta aibė užsiėmimų, rungčių ir linksmų užduočių.

370 cepelinų

Dienai persiritus į antrąją pusę, paskelbta oficialioji šventės dalis. Scenoje kalbėjęs Šveicarijos seniūnas Algirdas Paplonskis džiaugėsi, kad seniūnijoje didėja gyventojų skaičius. Bendruomenės pirmininkas Juozas Jokimas dėkojo visiems susirinkusiems į jau 12-ąją Rudens mozaiką, kuri kiekvienais metais yra vis kitokia ir šiais metais, vietoj tradicinės bendruomenės pirmininko žuvienės degustacijos sumanyta surengti cepelinų virimo čempionatą.

„Jei gerai pamenu, Lietuvoje cepelinų virimo čempionatas buvo surengtas tik vieną kartą Gargžduose, tad nutarėm šią atrakciją išbandyti ir mūsų bendruomenėje“, - sakė Šveicarijos bendruomenės pirmininkas Juozas Jokimas.

Net penkios Jonavos krašto bendruomenės atsiliepė į kvietimą rungtis cepelinų virimo čempionate: Barupės; Bukonių; Vyšnialaukio; Liepių ir Kulvos bendruomenės. Subūrusios nemenkas pajėgas bendruomenės iškėlė nelengvą iššūkį komisijos nariams, kuriems teko apsispręsti, kurios bendruomenės cepelinai yra skaniausi. O jų buvo ir tradicinių, ir su varške, ir varškės cepelinų su grybais, cepelinų su mėsa ir saulėje džiovintais pomidorais, su grybais ir net su raugtais troškintais kopūstais bei parūkytomis dešrelėmis.

„Tai yra misija neįmanoma!“, - sakė viena komisijos narių Laima Slovikienė, paprašyta atskleisti, kurie cepelinai jai skaniausi.

Apsispręsti, kurie skaniausi, išties buvo nelengva, tad visos bendruomenės paskelbtos nugalėtojomis ir joms įteikti prizai – laužo katilai, kuriuose visos bendruomenės išvirė net 370 įvairių skonių cepelinų.

Artėjant vakarui svečių laukė pramoginė šventės dalis su kviestinių atlikėjų pasirodymais. Ilgai laukta kulminacinė dalis - Liudo Mikalausko koncertas bei fejerverkai.

 

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Nuotraukų galerija

Panašūs straipsniai

Tilto per Šventosios upę Upninkuose remontas atsieis 1,5 mln. eurų

Tilto per Šventosios upę Upninkuose remontas atsieis 1,5 mln. eurų 2

Praėjusią savaitę, birželio 12 ąją, Lietuvos automobilių kelių direkcija ( LAKD) pasirašė sutartį su rangovais, kurie atliks tilto per Šventosios upę Upninkuose kapitalinio remonto darbus. Paaiškė...

Samulevičių memorialinėje sodyboje startavo edukacinė stovykla mokiniams "Amatų pynė"

Samulevičių memorialinėje sodyboje startavo edukacinė stovykla mokiniams "Amatų pynė"

Birželio 11 dieną Jonavos kultūros centro krašto muziejus pradėjo vasaroti Samulevičių memorialinėje sodyboje. Iki birželio 20 d. sodyboje veikia edukacinė stovykla "Amatų pynė", skirta 5 - 8 klasių moksleiviams...

Nepasiturintys Lietuvos gyventojai artėjant šventėms sulauks gausaus maisto produktų ir higienos prekių krepšelio

Nepasiturintys Lietuvos gyventojai artėjant šventėms sulauks gausaus maisto produktų ir higienos prekių krepšelio

Į savivaldybes šiandien pradedama vežti šeštoji, paskutinė šiais metais parama sunkiau besiverčiantiems Lietuvos gyventojams. Dar iki švenčių didžiąją dalį nepasiturinčių pasieks net dešimties skirtingų mais...

Valstybinių miškų urėdija kviečia į mišką: dovanoja daugiau kaip 60 nemokamų renginių visoje Lietuvoje

Valstybinių miškų urėdija kviečia į mišką: dovanoja daugiau kaip 60 nemokamų renginių visoje Lietuvoje

Šiemet sukanka 100 metų nepriklausomos Lietuvos miškų administracijai. Šia proga artėjančią Miškininko dieną VĮ Valstybinių miškų urėdija minės ypatingai: kviesdama visuomenę švęsti kartu ir dovanodama per 6...

Jonavos rajone vyko respublikinė jaunųjų paramedikų stovykla -  varžybos

Jonavos rajone vyko respublikinė jaunųjų paramedikų stovykla - varžybos

Jonavos „Neries“ pagrindinė mokykla nuo 2015 metų įsijungė į Maltos ordino pagalbos tarnybos vykdomą projektą „Jaunieji mokyklos paramedikai“. Mokyklos jaunieji paramedikai nuolat inicijuoja ir dalyvauja įvairiu...

Jonavos kultūros centras kviečia vaikus į nemokamą dienos stovyklą

Jonavos kultūros centras kviečia vaikus į nemokamą dienos stovyklą

Nemokama dienos meninė / kūrybinė stovykla „4 MŪZOS“ skirta vaikams ir jaunimui (10 m. – 15 m.). Organizuojama rugpjūčio 19-23 dienomis.   Stovyklavietės vieta: Jonavos kultūros centras, Samulevičių sody...