Vos įrengus vaikų žaidimų aukštelę Chemikų gatvėje, netoli parduotuvės ,,Norfa", vietiniai gyventojai skųsdavosi, kad jiems pabodo iš jos sklindantis triukšmas (plačiau skaitykite čia). Ir nors skundai dėl to buvo nurimę, problema vėl tapo aktuali - ne vienas į portalo jonavoszinios.lt redakciją paskambinęs gyventojas tikino negalintis miegoti naktimis.

Triukšmauja naktimis

,,Naktį aikštelėje renkasi paaugliai. Jie šūkauja, dainuoja, keikiasi... Dėl to kenčia ne vieno namo gyventojai, o eiti į darbą neišsimiegojus - itin nemalonu. Nežinome, ką daryti", - teigė skaitytoja Milda, kuriai antrino kone identiškai situaciją nupasakoję dar du žmonės.

Numatytos baudos

Kadangi naktis - ramybės metas, viešoje vietoje triukšmaujančius asmenis sutramdyti, ko gero, gali tik atsakingos institucijos. Pagal galiojančius įstatymus, šauksmai, švilpimas, garsus dainavimas arba grojimas muzikos instrumentais, kitokiais garsiniais aparatais ar kiti triukšmą keliantys veiksmai gatvėse, aikštėse, parkuose, paplūdimiuose, viešajame transporte ir kitose viešosiose vietose, o vakaro (nuo 19 val. iki 22 val.) ir nakties (nuo 22 val. iki 7 val.) metu - ir gyvenamosiose patalpose, įmonėse, įstaigose ar organizacijose, kai tai trikdo asmenų ramybę, poilsį ar darbą, užtraukia baudą nuo dvidešimt iki aštuoniasdešimt eurų.

11 pranešimų

Kaip portalą jonavoszinios.lt informavo Kauno apskr. VPK komunikacijos poskyris, nuo š. m. gegužės mėnesio iki praėjusios savaitės pradžios (praktiškai per 3 mėn.) policijoje registruota 11 pranešimų dėl triukšmo žaidimų aikštelėje Chemikų gatvėje, Jonavoje, kuri yra tarp 66, 70 ir 72 namų.

Pažeidėjai nebuvo nustatyti - atvykus pareigūnams, aikštelėje buvo ramu arba minėtų asmenų ten nebuvo. Taip pat pažymima, kad iki šios dienos negautas nei vienas pareiškimas dėl triukšmo šioje aikštelėje.

Ir nors, kaip rodo pareigūnų duomenys, triukšmautojai iki šiol nebuvo identifikuoti, kreipimasis į juos, panašu - vienintelė galimybė bent kuriam laikui išvaikyti triukšmautojus.

Archyvo nuotr.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: