2014 metais renovuotas Kosmonautų g. 2B daugiaaukštis namas, rodos, turėtų džiuginti ir aplinkinius, ir pačius gyventojus, tačiau čia gyvenantys laime netrykšta.  Portalo jonavoszinios.lt redakciją pasiekė minėto namo gyventojo pagalbos šauksmas.

Padėkit!

„Laba diena, miela miesto valdžia, aš tikrai su labai aktualiu klausimu. Ar atsigaus pagaliau kada nors liftas esantis Kosmonautų g. 2B.  Jūs tikrai nematėte, kaip šio namo žmonės vargsta lipdami laiptais su nešuliais į 5,6,7,8,9 aukštus... Na pagailėkit jų, darykit ką nors...  Juk,  jei neklystu, tai vienintelis toks namas Jonavoje... Padėkit!“, - rašo jonavietis Darius.

Galima kompensacija už remontą

Yra manančių, kad liftas priklauso namą administruojančiai įmonei ar savivaldybei. Tačiau iš tiesų, daugiabučio liftas, kaip ir stogas, yra bendrosios dalinės nuosavybės objektas, todėl juos išlaikyti privalo visi butų savininkai. Nepaisant to, už lifto remontą gyventojai gali gauti kompensaciją iš Daugiabučių namų rėmimo fondo.

„Gyvenamojo namo Kosmonautų g. 2B liftas bus suremontuotas ir įjungtas tuomet, kai šio namo butų savininkai sukaups pakankamai lėšų lifto remontui. Savivaldybė iš Daugiabučių namų rėmimo fondo kompensuos 20 proc. nuo darbų kainos po remonto darbų užbaigimo.

Daugiabučio bendrija „Kosmonautų 2A ir 2B“ dėl paramos remontuojant liftus į savivaldybę kreipėsi dar 2015 m. Bendrijos gyventojai rinko lėšas lifto atstatymui korpuse 2A. Liftas buvo atstatytas ir paleistas. Savivaldybė kompensavo dalį lėšų iš Daugiabučių namų rėmimo fondo“, - detalizuoja  Jonavos r. savivaldybės atsakymų į užklausas ir informavimo tarnautojas Evaldas Utyra.

Gyventojai kaupia lėšas

Bendrija toliau kaupia lėšas per UAB „Jonavos paslaugos“ Kosmonautų g. 2B  lifto remontui. Lėšos renkamos, tačiau, matyt, ne taip sparčiai, kaip norėtųsi gyventojams.

„Šį namą perėmėm administruoti paskirti savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu 2019 m. Liftas jau anuomet neveikė dėl apardytų funkcinių dalių. Liftas bus keičiamas nauju, kai butų savininkai bus sukaupę reikiamą pinigų sumą, kurią šiuo metu renka pasididinę kaupiamą sąskaitą 10-čia centų. Šis klausimas gyventojų keliamas ataskaitinių susirinkimų metu, pagrinde dėl to ir buvo padidinta kaupiamoji sąskaita. Naujo lifto įrengimas,  apklausos duomenimis, kainuotų 45 000 eurų. Šiuo metu yra sukaupta apie ketvirtadalis reikiamos sumos“, - teigia UAB "Jonavos paslaugos" direktoriaus pavaduotojas daugiabučių namų administravimui Bronislovas Liutkus.

Namas nėra vienintelis

Kosmonautų g. 2B namas nėra vienintelis Jonavoje, kuriame neveikia liftas.  Dėl tokių pačių priežasčių liftai neveikia daugiabučiuose Panerių g. 29 ir Kauno g. 68.

Archyvo nuotrauka 

 

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: