Vasario 12 dienos duomenimis, Covid-19 infekcija iš viso *statistiškai serga 135 jonaviečiai(vakar – 137), *deklaruota sergančiųjų – 301 (vakar – 317). 

Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 468 (vakar 487) nauji atvejai, Jonavos rajone patvirtinti 5 nauji užsikrėtimai (vakar buvo 2).  

Per visą pandemijos laikotarpį iki šios dienos Jonavos rajone iš viso patvirtinti 3 072 susirgimo atvejai, statistiškai pasveiko 2 835, deklaruota pasveikusiųjų 2 669.  

Vasario 12-os duomenimis nuo koronaviruso yra mirę 61 mūsų krašto asmuo, su Covid-19 liga susijusios mirtys – 91.  

*Pandemijos pagreitis:  -50%, atitinka R(t) rodiklį: 0,5.  Naujų atvejų pokytis palyginti su praėjusia savaite: -50%, 7 dienų vidurkis: 4. Nauji atvejai 100 tūks. gyventojų per 14 dienų: 258. Teigiamų tyrimų dalis per paskutines 7 dienas: 4,9%.

Patvirtintų atvejų skaičius per paskutines 7 dienas: 28. Patvirtintų atvejų skaičius per paskutines 14 dienų: 105. Naujų atvejų pokytis, palyginti su praėjusia savaite: -50% . Spalvinė zona: Raudona C3.

Pirmąja vakcinos doze paskiepyti 1 058 Jonavos rajono gyventojai, antrąja doze – 787. Šią naktį, lydint policijai, iš Belgijos į Ekstremalių sveikatai situacijų centro sandėlį buvo pristatyta trečioji kompanijos „Moderna“ vakcinos siunta su 6 000 vakcinos dozių.

Daugiausiai sergančiųjų fiksuojama Visagino sav.( 728 atv.), Biržų r. sav. (691 atv.), Rokiškio r. sav.( 592 atv.), Mažiausiai sergančiųjų registruota Rietavo savivaldybėje, 14 -os dienų sergamumas čia yra 42 atv. 100 tūkst. gyventojų. Pagal bendrą sergamumą, Jonavos rajono savivaldybė iš visų 60 šalies savivaldybių, kaip ir vakar, užima  24-ą vietą.

 Vyriausybė, priimdama sprendimus dėl karantino griežtinimo ar atlaisvinimo, vadovaujasi dviem rodikliais: naujų atvejų skaičiumi ir teigiamų tyrimų procentu. 

*Deklaruotas sergantysis – tai asmuo, kuriam buvo patvirtintas ligos atvejis, bet ligos kortelė dar neuždaryta, ligos pabaiga nepatvirtinta gydytojo.

*Statistinis sergantysis – tai asmuo, kuriam liga buvo patvirtinta per pastarąsias 28 dienas.

*Pandemijos pagreitis – parodo, kaip keičiasi (didėja ar mažėja ir kaip stipriai) paros naujų patvirtintų atvejų skaičius (greitis). Pandemijos pagreičio rodiklis yra neigiamas, kuomet pandemija slūgsta ir teigiamas, kuomet pandemija plečiasi. Pridėjus vienetą, pandemijos pagreitis tampa apytiksliai lygus "efektyviojo R" rodikliui R(t). Rodiklis pavadintas pagreičiu, nes aprašo greičio (įvykių per laiko vienetą) kitimą laike.

Apžvalga parengta pagal Oficialios statistikos portalo duomenis 

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Taip pat skaitykite: