Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) sulaukė 2 947 gyventojų paraiškų už 9,52 mln. eurų taršiems katilams keisti į šilumos siurblius ar biokuro katilus. Iš Klimato kaitos programos tam buvo skirta 13 mln. eurų.

„Kvietimai mažiau taršiems šilumos įrenginiams pasikeisti mūsų šalyje vyksta jau penkti metai iš eilės. Lyginant su 2018 m., paraiškų skaičius išaugo kone 10 kartų. Akivaizdu, jog gyventojai suvokia savo sprendimų svarbą – tiek dėl mažesnių išlaidų už šildymą, tiek dėl tvaresnės ateities kūrimo,“ – sako APVA Nacionalinių programų valdymo departamento direktorius Jonas Balkevičius.

Planuojama, kad beveik 2,5 tūkst. gyventojų įsirengs šilumos siurblius, kurių bendra galia siekia 29 MW. Dar beveik 450 gyventojų įsirengs biokuro katilus, kurių bendra galia siekia 10 MW galios.

Vidutinė kompensacija senam šildymo įrenginiui pasikeisti sudaro apie 2,5 tūkst. eurų.

Energetikos ekspertų vertinimu, priklausomai nuo seno šildymo katilo būklės, jį pakeitus į šilumos siurblį, energetinis efektyvumas gali padidėti iki 6 kartų, o  pakeitus nauju 5 klasės biokuro katilu – iki 2 kartų.

Valstybė nuosekliai siekia įgyvendinti energijos vartojimo efektyvumo didinimo politikos priemones ir taip sukurti palankias sąlygas tam, kad gyventojai galėtų įsidiegti netaršias, mažiau energijos vartojančias technologijas.

Tokiu būdu užtikrinama, kad energija būtų vartojama taupiau ir racionaliau, mažėtų oro tarša, o kartu gyventojams sudaromos sąlygos  sumažinti savo išlaidas šildymui, naudojant efektyviausias šilumos gamybos technologijas.

Aplinkos ministerijos inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: