Kaip praneša Lietuvos kelių policijos tarnyba, spalio 6 dieną, trečiadienį, pirminiais duomenimis, per parą fiksuota net 15 atvejų, kai transporto priemonės susidūrė su laukiniais gyvūnais.

Susidūrimai su gyvūnais fiksuoti visoje šalyje - Alytuje, Marijampolėje, Jonavoje, Vievyje (2), Elektrėnų savivaldybėje (magistraliniame kelyje A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda) ir Anykščių, Ignalinos, Kaišiadorių, Klaipėdos (magistraliniame kelyje A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda), Kretingos, Panevėžio, Radviliškio, Rokiškio, Vilniaus rajonuose.

Lietuvos kelių policijos tarnyba atkreipia transporto priemonių vairuotojų dėmesį į važiavimą keliais, kurie apsupti miškų, atvirų vietovių (laukų), nes yra didelė tikimybė susidurti su laukiniais gyvūnais. Neprarasti budrumo tiek šviesiuoju, tiek tamsiuoju paros metu būtina ir miestų, miestelių, gyvenviečių gatvėse, nes laukiniai gyvūnai nereti atvejai užklysta ir į jas.

Apie grėsmę, kad per kelią gali judėti laukiniai gyvūnai, įspėja kelio ženklas „Laukiniai gyvūnai“. Dėl to vietovėse, paženklintose minėtu įspėjamuoju kelio ženklu, lėtinkite važiavo greitį, kad, atsiradus kliūčiai, bet kuriuo momentu galėtumėte tinkamai reaguoti, suvaldyti transporto priemonę, prireikus – sustoti. Stebėkite kelkraščius – gyvūnai į važiuojamąją kelio dalį dažniausiai įbėga nuo gausiai krūmais ar medžiais apaugusio kelio krašto, griovio. Pagrindinė ir svarbiausia taisyklė – saugus (ne leistinas) važiavimo greitis.

Taip pat skaitykite: