Sausakimši daugiabučių kiemai - problema, kurios dalyje miesto mikrorajonų niekaip nepavyksta išspręsti. Vieni įsitikinę, kad reikia sparčiau platinti aikšteles, kiti pyksta ant kaimynų, turinčių po kelias transporto priemones, tačiau skaitytojas Simonas neabejoja, jog visų pirma iš kiemų reikėtų ,,iškrapštyti" nenaudojamas transporto priemones.

Pastebi nenaudojamus automobilius

,,Gyvenu A. Kulviečio gatvėje. Grįžus namo po darbo vietos automobiliui nėra. Taip, savivaldybė įrengė papildomą didelę aikštelę priešais daugiabučių kvartalą, bet ir ji ne guminė - vakarais sausakimša.

Pastebiu, kad dalis transporto priemonių net nejuda. Yra ir tokių, kurios akivaizdžiai neatitinka techninės apžiūros reikalavimų.

Ką sako įstatymai? 

Ar galima tokius automobilius laikyti aikštelėse? Kokios taisyklės galioja?", - teiravosi vyras.

Susisiekus su Jonavos rajono savivaldybės viešosios tvarkos skyriumi priminta, kad transporto priemonių savininkų pareigos nustatytos Saugaus eismo automobilių keliais įstatyme. Taigi, transporto priemonės savininkas (valdytojas) privalo užtikrinti, kad bendrojo naudojimo vietose nebūtų laikoma neeksploatuojama transporto priemonė arba kurios negalima eksploatuoti.

,,Neeksploatuojama laikoma tokia transporto priemonė, kuri dėl akivaizdžių trūkumų ar išorinių požymių nenaudojama ar negali būti naudojama pagal tikslinę paskirtį.

Transporto priemonė, kurios negalima eksploatuoti, tai tokia transporto priemonė, kuriai ilgiau kaip tris mėnesius yra sustabdytas ar panaikintas leidimas dalyvauti viešajame eisme arba ilgiau kaip tris mėnesius neįregistruota ar ilgiau kaip tris mėnesius išregistruota transporto priemonė", - paaiškino viešosios tvarkos pareigūnai.

Užtraukia baudą

Jei transporto priemonė stovi daugiabučio namo kieme nejudinama, tačiau yra techniškai tvarkinga (nesustabdytas ar nepanaikintas leidimas dalyvauti viešajame eisme), taip pat nėra akivaizdžių trūkumų, dėl kurių negali būti naudojama pagal tikslinę paskirtį, tokiu atveju nėra ir administracinio nusižengimo.

,,Neeksploatuojamos ar negalimos eksploatuoti transporto priemonės laikymas bendrojo naudojimo vietose užtraukia įspėjimą transporto priemonių savininkams (valdytojams).

Administracinis nusižengimas, padarytas pakartotinai, užtraukia baudą nuo 140 iki 300 eurų. Už pakartotinį administracinį nusižengimą gali būti skiriamas transporto priemonės konfiskavimas", - teigia pareigūnai.

Kalbant apie Jonavą, šiais metais administracinės nuobaudos paskirtos dviem asmenims, dar atliekami tyrimai dvejose administracinėse medžiagose.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: