Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad jau daugiau nei milijonas gyventojų pateikė pajamų mokesčio deklaracijas. 672 tūkst. deklaravo 287 mln. eurų gyventojų pajamų mokesčio (GPM) permokų sumą, kuri jiems bus grąžinta iki liepos 31 d., o apie 233 tūkst. gyventojų deklaravo mokėtiną 100 mln. eurų GPM sumą.

„Džiaugiamės dideliu ir neblėstančiu gyventojų aktyvumu deklaruojant pajamas. Šiais metais milijoninio gyventojo, pateikusio pajamų mokesčio deklaraciją, sulaukėme Velykų savaitgalį – savaite  anksčiau nei praėjusiais metais. Dėkojame tiems, kurie taip aktyviai jungiasi prie Elektorinės deklaravimo sistemos (EDS) ir nelaukiant paskutinės dienos deklaruoja pajamas“, – sako VMI vadovės pavaduotojas Martynas Endrijaitis, pažymėdamas, kad kol kas deklaracijas pateikė mažiau nei pusė iki gegužės 2 d. privalančių tai padaryti gyventojų.

Šiuo metu 315 tūkst. gyventojų grąžinta daugiau nei 136 mln. Eur pajamų mokesčio permokų.

Pritaikytas per didelis NPD – viena dažniausių priežasčių dėl kurios privaloma deklaruoti pajamas

Neapmokestinamasis pajamų dydis (NPD) tiesiogiai priklauso nuo gyventojo gaunamo darbo užmokesčio dydžio. Per dideliu NPD dažnai pasinaudoja tie gyventojai, kuriems metų eigoje padidėjo atlyginimas arba dirba keliose darbovietėse, taip pat, kai per metus gaunama ir kitų apmokestinamųjų pajamų (pavyzdžiui, priedų, priemokų, ligos pašalpų, nuomos pajamų, individualios veiklos pagal pažymą pajamų ir pan.). Tokiu atveju metams pasibaigus NPD yra perskaičiuojamas. Paaiškėjus, kad pasinaudota didesniu nei priklauso metiniu NPD, mokesčio skirtumą gyventojas turi padengti.

Jeigu gyventojui buvo pritaikytas per mažas NPD, tokiu atveju jis savo pajamų mokesčio deklaracijoje matys pajamų mokesčio permoką ir ją susigrąžins deklaruodamas pajamas.

Gyventojams, kurie nustemba, kad pernai nekitus atlyginimui ar bendroms pajamoms, mokėtina ar grąžintina GPM suma nėra tokia pati, primename, kad NPD gali kisti ir dėl minimalios mėnesinės algos (MMA) pokyčių ar apskaičiavimui taikomos formulės. Metinio NPD skaičiuoklė pasiekiama VMI interneto svetainėje.

Daugiau informacijos apie mokestinius klausimus skelbiama VMI internetinėje svetainėje www.vmi.lt, konsultacijos bei paslaugos teikiamos ir telefonu +370 5 260 5060. Savarankiškai vaizdo įrašus, kaip deklaruoti pajamas, taip pat ir anglų bei rusų kalbomis, galima peržiūrėti VMI „Youtube“ kanale. Apsilankymui VMI aptarnavimo padaliniuose būtina išankstinė registracija.

Kauno apskrities VMI inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: