Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Kauno AVMI) informuoja, kad kaip ir kasmet įmonės bei gyventojai turi deklaruoti savo turimą komercinės paskirties nekilnojamąjį turtą (NT) bei sumokėti mokestį už 2022 m. mokestinį laikotarpį. Tai padaryti reikia per Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS) iki vasario 15 d.

„Naujovių komercinio nekilnojamojo turto deklaravimo procese nėra ir šiais metais galioja tos pačios mokestinės vertės kaip už 2021 metus“, - teigia Kauno AVMI viršininkė Judita Stankienė, pridurdama, kad praėjusiais metais Kauno apskrityje iš viso apie 11 tūkst. komercinio NT savininkų ir valdytojų deklaravo daugiau nei 23 mln. eurų mokesčio.

Preliminariais duomenimis, Kauno apskrityje už 2022 m. 2,5 tūkst. įmonių ir 620 gyventojų jau deklaravo 7,5 mln. eurų komercinio NT mokesčio. Apskrityje daugiausiai komercinio NT mokesčio deklaruota  Kauno m. – 5,2 mln. eurų, Jonavos r. – 668 tūkst. eurų ir Kauno r. – 600 tūkst. eurų.

Kas turi mokėti komercinio NT mokestį?

Deklaruoti ir sumokėti komercinio NT mokestį turi įmonės už joms priklausantį ir iš gyventojų perimtą turtą bei gyventojai – už komercinės paskirties pastatus, tokius kaip viešbučių, paslaugų, poilsio ir kt. paskirties statinius bei patalpas.

Pažymėtina, kad mokestį už NT reikia sumokėti ir tuo atveju, jei ekonominėje veikloje savininkas jo nenaudoja, nebent turtas yra faktiškai nenaudojamas dėl neužbaigtų statybos darbų. Daugiau informacijos apie visas komercinio NT mokesčio lengvatas rasite čia.

Kaip apskaičiuojamas NT mokestis?

Mokėtina mokesčio suma priklauso nuo viso turimo komercinės paskirties NT bendros mokestinės vertės ir konkrečių savivaldybių, kuriose yra NT, nustatytų tarifų – nuo 0,5 irki 3 proc.

  • Mokestinę NT vertę rasite suvedę NT unikalų numerį čia.
  • Jei nežinote savo NT unikalaus numerio, jį rasite pagal NT adresą čia.
  • 2022 m. savivaldybių nustatytus mokesčio tarifus bei lengvatas rasite čia.

Kaip pateikti NT mokesčio deklaraciją ir sumokėti mokestį?

Komercinio NT mokesčio deklaracijas (forma KIT711) pateikti reikia e. būdu, prisijungus prie EDS ir joje nurodant kiekvienoje savivaldybėje esančio komercinio NT bendrą mokestinę vertę, savivaldybės tarifą bei, jei yra taikoma, lengvatos dydį – sumą, nuo kurios sumokėjimo mokesčių mokėtoją savivaldybė atleido.

Suvedus visus duomenis mokėtina suma yra apskaičiuojama automatiškai ir pateikus deklaraciją suformuojama Mano VMI mokesčio kortelėje, kur kelių mygtukų paspaudimu patogu ją sumokėti. Daugiau informacijos apie mokėjimo būdus rasite čia.

Visą informaciją apie komercinio NT mokesčio deklaravimą rasite vmi.lt > Domiuosi nekilnojamojo turto mokesčiu > Nekilnojamojo turto mokesčio deklaracija KIT711. Informacija mokesčių klausimais taip pat teikiama numeriu 1882 (+370 5 260 5060). Apsilankymui VMI aptarnavimo padaliniuose būtina išankstinė registracija.

 Kauno AVMI inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: