Kelyje Jonava - Kaunas, šalia posūkio į Šveicarijos kaimą, įrengta autobusų stotelė. Gyventojai ne kartą kėlė klausimą, kaip ją pasiekti iš kitos kelio pusės. Tokį patį klausimą portalui jonavoszinios.lt atsiuntė ir skaitytojas Petras.

,,Eismas intensyvus, pereiti gatvę itin sudėtinga. Perėjos nėra, tai kaip saugiai kirsti kelią? Perėja čia būtina", - teigė skaitytojas.

Susisiekus Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) paaiškėjo, kad  minimoje vietoje įrengti pėsčiųjų perėjos neplanuojama.

,,Pagal Pėsčiųjų perėjimo per kelius ir gatves organizavimo taisyklių (toliau – Taisyklės), reikalavimus pėsčiųjų perėja (pėsčiųjų perėjimo per kelią ar gatvę vieta, pažymėta nurodomaisiais kelio ženklais „Pėsčiųjų perėja“ ir ženklinimo linijomis arba tik nurodomaisiais kelio ženklais „Pėsčiųjų perėja“) negali būti įrengta užmiesčio ruože (pagal Taisyklių 23.1 papunktį).

Tokia nuostata Taisyklėse numatyta todėl, kad pėsčiųjų perėjos įrengimas užmiesčio ruože turėtų neigiamą įtaką eismo saugos požiūriu, kadangi pėsčiųjų perėjoje yra suteikiamas eismo pirmumas pėsčiajam prieš transporto priemonių eismą. Jei tokia perėja būtų įrengta užmiestyje, ji būtų labai pavojinga, nes tokiose vietose vairuotojai nesitikėtų pėsčiųjų perėjų, o pėstieji jaustųsi pernelyg drąsiai dėl jiems čia suteikiamo eismo pirmumo ir tikimybė įvykti eismo įvykiui, kurio metu žūtų pėsčiasis, pažeidžiamiausias eismo dalyvis, būtų labai didelė|, - nurodė LAKD.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: