Š. m. lapkričio 24 d. Seimas priėmė Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės ir Alkoholio kontrolės įstatymų pataisas, kuriomis nuspręsta Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentui, nustačius galimus pažeidimus, suteikti teisę duoti privalomuosius nurodymus viešojo elektroninių ryšių tinklo paslaugų teikėjui. Tai leis efektyviai kovoti su piktybiniais įstatymų pažeidėjais Lietuvoje, kurie sąmoningai sudaro galimybes įsigyti nikotino turinčių produktų nepilnamečiams per užsienyje registruotas svetainės. 

,,Pastaruoju metu susiduriama su situacija, kad kai kurie ūkio subjektai interneto svetaines registruoja užsienyje, o prekybą vykdo Lietuvoje. Labai dažnai, pasinaudojant nuotoline prekyba, šie gaminiai patenka pas asmenis, kuriems nėra 18 metų. Nuo šiol tokiais atvejais galėsime uždrausti draudžiamos informacijos skleidimą, blokuojant tokias svetaines" - pabrėžia Departamento laikinoji vadovė Gražina Belian.  

Departamentui bus suteiktos teisės duoti privalomą nurodymą tinklo paslaugų teikėjui blokuoti svetainę ir tada vartotojai negalėtų prie jos prisijungti ir matyti jos turinio, kur ji bebūtų registruota.  

,,Kaip rodo patirtis, pardavėjai sugalvoja, kaip draudimus apeiti, naudojasi  įstatymo spragomis, kad galėtų toliau vykdyti teisės aktams prieštaraujančią veiklą, tačiau  dabar galėsime  labiau sugriežtinti virtualią prekybą e. cigaretėmis ir užtikrinti teisės aktų reikalavimų laikymąsi" - sako Tabako ir alkoholio kontrolės skyriaus vedėjas Gintaras Karanda.  

Tokiu būdu siekiama apsaugoti Lietuvos Respublikos rinką nuo uždraustos alkoholio, tabako gaminių ar elektroninių cigarečių reklamos bei  vykdomos vidaus ar tarpvalstybinės nuotolinės prekybos tabako gaminiais ar elektroninėmis cigaretėmis. 

Už Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisas  balsavo 93 Seimo nariai, prieš – 3, susilaikė 13 parlamentarų. Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimus (projektas Nr. Nr. XIVP-2037(2) parėmė 99 Seimo nariai, prieš balsavo 1, susilaikė 14 parlamentarų. 

NTAKD info.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: