Jei esate įtraukti į nuo praėjusio pirmadienio įsigaliojusį darbų ir veiklos sričių sąrašą, kurių atstovai turės būtinai profilaktiškai periodiškai tikrintis dėl užkrečiamosios ligos, savo pirmąjį testą darbdaviui turite pateikti iki šios savaitės pabaigos, o vėliau kartoti jį reguliariai. Ši prievolė galioja tuo atveju, jei esate nepersirgę ir nepasiskiepiję nuo COVID-19 ligos.

Įsigaliojus tokiai tvarkai, viešojoje erdvėje pasigirdo kalbos, kad darbdaviai dėl to esą patiria sunkumų - dalis darbuotojų, atsisakiusių skiepytis, nenori testuotis. Portalas jonavoszinios.lt pasidomėjo, ar tai sukėlė problemų Jonavoje veikiančioms didžiosioms parduotuvėms, ar daug jų darbuotojų yra pasiskiepiję?

Atsidėkoja dovanų kuponu

Kaip teigia ,,Maximos" komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė, džiaugiamasi, kad  ,,Maximos" darbuotojai supranta COVID-19 vakcinacijos svarbą ir dar pavasarį, kai atsirado galimybė prekybos sektoriaus darbuotojams pasiskiepyti, tuo naudojosi ir dabar aktyviai skiepijasi.

,,Palaikome kolegas, kurie priima sprendimą ir pasiskiepija nuo COVID-19. Jiems atsidėkodami suteikiame 10 eurų vertės „Eurovaistinės“ dovanų kuponus.

Tai yra simbolinė padėka už sąmoningai priimtą sprendimą, kuris ne tik mūsų kolektyve padės užtikrinti saugią darbo aplinką, bet ir visai visuomenei leis greičiau sugrįžti į įprastą gyvenimą", - teigė E. Dapkienė.

Jonavoje - daugiau nei pusė

Šiuo metu Jonavoje 64 proc. darbuotojų jau yra pasiskiepiję bent pirmąją vakcinos doze.

E. Dapkienė pabrėžia, kad Iš viso 8,3 tūkst. „Maximos“ darbuotojų jau yra pasiskiepiję pirmąja vakcinos doze.

,,Turime kolektyvus, kuriuose beveik 100 proc. yra pasiskiepijusių. Galimą imunitetą nuo COVID-19  jau turi per 70 proc. darbuotojų.

Šis rezultatas mus džiugina, o besiskiepijančių nuo COVID-19 darbuotojų skaičius didėja kasdien", - kalbėjo ,,Maximos" atstovė.

Pradėjo komunikuoti iš anksčiau

,,Iki" parduotuvių komunikacijos vadovė Vaida Budrienė pabrėžė, kad komunikuoti su parduotuvių darbuotojais apie privalomą testavimą pradėta iš anksčiau, dar tada, kai tik teisės aktas buvo priimtas.

,,Tad todėl galbūt ir kažkokių nepatogumų nebuvo. Aišku, mūsų darbuotojams kilo įvairių praktinių klausimų, kaip kur testuotis reikės, kaip užsiregistruoti ir pan. tačiau bendradarbiaudami su LR Sveikatos apsaugos ministerijos atstovais parengėme visą išsamią informaciją apie tai. Galbūt didžiausias nepatogumas tai, kad padidėjus žmonių, kuriems reikia testuotis, kiekiui testavimo punktuose iš tiesų labai sunku užsiregistruoti", - teigė ,,Iki" atstovė.

Skiepijasi sparčiau

V. Budrienė pabrėžia, kad visada yra pati lengviausia išeitis, kuri išsprendžia tiek saugumo, tiek šias problemas – vakcinacija.

,,Pastebėjome, kad mūsų „Iki“ darbuotojai, išgirdę apie privalomą testavimą, iš tikrųjų suskubo sparčiau skiepytis. LR Statistikos departamento duomenimis, mes jau papuolame į 60-69 proc. kategoriją pagal įmonėje imunizuotų žmonių skaičių. Prieš beveik 3 savaites turėjome apie 47 proc.

Spartesniam mūsų darbuotojų skiepijimui padėjo ir tai, kad labai intensyviai bendradarbiaujame su savivaldybėmis, teikiame joms pagalbą dėl informacijos viešinimo apie vakcinaciją per „Iki“ parduotuvių radiją. Taip pat jau nemažai mobiliųjų punktų buvo įsikūrė mūsų parduotuvių aikštelėse. Į šiuos punktus pasiskiepyti nueina ir “Iki” darbuotojai", - teigė V. Budrienė.

Situaciją vertins savaitės pabaigoje

,,Norfos" atstovas Darius Riliškis portalui jonavoszinios.lt pasakojo, kad ,,Norfa"  kol kas sunkumų dėl privalomo testavimo nesulaukė. 

,,Kol kas jokių problemų dėl to nekilo, tačiau realią situaciją matysime tada, kai ateis savaitės pabaiga ir visi darbuotojai privalės pateikti testus", - teigė D. Riliškis.

Pareiškimų, kad dėl naujos tvarkos ketinama palikti darbą, Jonavoje veikiančių parduotuvių vadovybės, D. Riliškio duomenimis, nesulaukė. Anot jo, čia darbuotojai skiepijasi nei mažiau, nei daugiau nei visoje Lietuvoje. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: