Įgyvendinant Jonavos miesto darnaus judumo planą (DJMP), mieste diegiamos priemonės, kurios padės mažinti neigiamą automobilių keliamą poveikį, keisti Jonavos miesto gyventojų judumo įpročius ir elgseną, pabrėžiant geresnę gyvenimo kokybę. Vadovaujantis parengtu darnaus judumo mieste planu, jau dabar matomi diegiami pokyčiai, vieni jų naujausi – rekonstruojamos autobusų stotelės ir statomos dviračių stoginės.

„Jonavoje statoma 10 vnt. paspirtukams, dviračiams skirtų stoginių, kurios įrengiamos prie mokyklų, bibliotekos, Jonavos pirminės sveikatos priežiūros centro bei kitų įstaigų. Tai yra sudėtinė Darnaus judumo plano dalis, kurį mes pasitvirtinome patys pirmieji šalyje, ir mes jį nuosekliai, žingsnis po žingsnio įgyvendiname, kad kuo daugiau žmonių judėtų savo kojomis, mintų dviratį, kuo mažiau naudotųsi automobiliais, mažiau terštų aplinką. Elektromobilių įkrovimo stotelės, nuolat plečiami dviračių takai, alėjos, pastatytas pėsčiųjų tiltas – tai irgi Darnaus judumo plano dalys“, - sako Jonavos r. savivaldybės meras Mindaugas Sinkevičius.

Miesto vadovas teigia, kad netrukus mieste - dar ne vienas pokytis. Prie daugiabučių bus sumontuota 10-ies vietų dviračių saugyklų, skirtų dviračių saugojimui.

„Prie daugiabučių atsiras rakinamos dviračių saugyklos, kurios gyventojams pasitarnaus kaip mini garažai, jei neturima kur saugoti dviračio.

Einame tuo keliu, kad kuo daugiau žmonių turėtų realią alternatyvą automobiliui. Manau daugelis sutiks, jog jau dabar mieste galime keliauti neturėdami sąlyčio su intensyviu automobilių eismu, nes siekiame, kad gyventojai galėtų saugiai ir greitai patekti iš taško A į tašką B naudojantis nauja infrastruktūra ekologiškomis transporto priemonėmis“, - pabrėžia M. Sinkevičius.

Jonavos miesto darnaus judumo plane ir intelektinių transporto sistemų diegimas.

„Keičiasi ne tik autobusų stotelių forma, kurios bus pritaikytos negalią turintiems asmenims. Netolimoje ateityje stotelėse matysime šiuolaikines švieslentes – elektriniame ekrane bus užrašas už kiek minučių atvyks artimiausias autobusas, kuris turės GPS sistemą ir leis tiksliai parodyti jo atvykimo laiką“, - planus atskleidžia meras.

Darnaus judumo mieste planas (DJMP) apibrėžiamas kaip grupė tarpusavyje susijusių priemonių ir integruotų pasiūlymų visoms transporto priemonėms, skirtų patenkinti žmonių bei verslo mobilumą dabar ir ateityje. Pagrindinis jo skiriamasis bruožas – planas rengiamas ne konkrečiai transporto rūšiai ar vietovei, o žmogui, gyvenančiam ir (arba) dirbančiam bei judančiam mieste ir jo prieigose.

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: