Kriminalistai daugiau kaip metus ieško 22 metų Jonavos gyventojo Arnoldo Rakausko, tačiau jaunuolio dingimo mįslė lieka neatskleista, skelbia l.rytas.lt. 

„Visi galimi paieškos veiksmai atlikti, padarėme viską, ką galėjome padaryti“, – tikino ikiteisminį tyrimą kontroliuojanti Kauno apylinkės prokurorė Jūratė Plauskienė. 


Ji pridūrė, kad paieška tebevyksta, tačiau imtis kažkokių aktyvių veiksmų nėra pagrindo.  2020-ųjų gruodžio 29 dieną A.Rakauskas apie 23 valandą išėjo iš draugo namų Kazimieravos kaime (Kauno r.). Nuo šios dienos niekas jo nematė.  Draugo namus vaikinas paliko neprataręs nei žodžio – ši aplinkybė iš pat pradžių trukdė kriminalistams pasirinkti tikslesnę paieškų kryptį. 

Liudininkai patvirtino, kad tą vakarą vaikinas vartojo alkoholio, tačiau nebuvo smarkiai apgirtęs.
Dar tą pačią naktį, sulaukus pranešimo, jauno vyro pareigūnai ieškojo pasitelkdami tarnybinius šunis. Dienos metu, leidus oro sąlygoms, paieškai buvo pakeltas ir sraigtasparnis. Į paiešką pasijungė ir artimieji.  Pareigūnai kartu su kolegomis iš priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Vilniaus ir Kauno valdybų, pasitelkus povandeninius dronus, apieškojo 9 vandens telkinius, upių prieigas, jų krantus.  Pasak prokurorės J.Plauskienės, atslūgus paieškų įkarščiui, vėliau jokios naujos informacijos apie A.Rakausko likimą nebuvo gauta. 

„Šiuo atveju tinka posakis, kad žmogus dingo kaip į vandenį“, – kalbėjo prokurorė.  Pareigūnai kartu su kolegomis iš priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Vilniaus ir Kauno valdybų, pasitelkus povandeninius dronus, apieškojo net 9 vandens telkinius, upių prieigas, jų krantus. Viskas veltui. 

Internete pradėjo sklisti įvairios versijos neva vaikinas galėjo būti nužudytas, tačiau nerasta net menkiausio pagrindo aktyviau tirti šią versiją.  „Kalbėti apie kriminalinį nusikaltimą neturime jokio pagrindo, apie savižudybę – taip pat“, – tikino prokurorė J.Plauskienė. 

Pareigūnams tenka pripažinti, kad vilčių surasti jaunuolį gyvą liko labai mažai. Prokurorė J.Plauskienė mano, kad vis tik realiausia versija – nelaimingas atsitikimas, tačiau stebina aplinkybė, kad nepaisant itin aktyvių paieškų dingusiojo nepavyko rasti ištisus metus. 


lrytas.lt inf.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: