Lietuvos čempionės titulą ginanti Jonavos „Aušrinės-JSC“ komanda turėjo gerokai paprakaituoti, bet galiausiai prasibrovė į „Teida“ Lietuvos moterų tinklinio pirmenybių finalą. 

Itin atkaklioje pusfinalio serijoje jonaviškės 2-1 įveikė Lietuvos jaunimo (iki 20 metų) rinktinę. 

Jolitos Kontvainienės treniruojama Lietuvos U20 rinktinė ruošiasi Europos čempionato antrojo atrankos etapo turnyrui, kuris balandžio 5-7 dienomis vyks Kauno sporto halėje. Kovingosios jaunosios tinklininkės Kaune laimėjo pirmąsias pusfinalio rungtynes ir buvo per mažą žingsnį nuo kelialapio į finalą. 

Antrosiose rungtynėse Jonavoje „Aušrinė-JSC“ iškovojo pergalę tik po penkių setų trilerio 3-2 (25:14, 20:25, 23:25, 25:14, 15:6). 

Jonavos klubas užtikrintai laimėjo pirmą setą, bet antrajame jau rezultatas tapo lygus. Po atkaklaus trečio seto į priekį išsiveržė jau U20 rinktinė, atsidūrusi per setą nuo finalo. Visgi tada „Aušrinės-JSC“ komanda, treniruojama Raimondos Strelkaukaitės, sugebėjo perimti iniciatyvą ir įrodė savo pranašumą tiek ketvirtajame, tiek lemiamame, penktajame, setuose. 

Šeimininkėms 22 taškus pelnė Danielė Kvedaraitė, 18 – Jekaterina Kovalskaja, 11 – Emilija Mukaitė. U20 komandoje rezultatyviausiai žaidė Anastasija Jesipenko (21 tšk.) bei Arina Petuchova (13 tšk.). 

Lemiamas trečias serijos mačas taip pat vyko Jonavos sporto centro salėje. Čia buvo daug triukšmo, nes abi komandas palaikė gausus būrys sirgalių. Šįkart labiau patyrusi „Aušrinė-JSC“ 3-1 (25:19, 20:25, 25:21, 25:21) įveikė Lietuvos U20 rinktinę ir iškovojo kelialapį į finalą. 

Rungtynių scenarijus iš pradžių priminė antrąsias rungtynes. Jonavietės laimėjo pirmą setą, bet antrajame jaunimas žaidė agresyviau ir rezultatas tapo lygus. Šįkart trečiajame sete jau Jonavos ekipa susigrąžino pranašumą. Ketvirtasis setas vyko atkakliai, tačiau pabaigoje solidžiau atrodė „Aušrinės-JSC“ tinklininkės. 

Lemiamame susitikime Jonavos ekipai 20 taškų pelnė J. Kovalskaja, 17 – D. Kvedaraitė, 13 – Greta Mikoliūnaitė. Jaunimo komandoje 16 taškų surinko A. Jesipenko, po 12 – Rusnė Kalendraitė ir Luknė Aleknaitė. 

Finale „Aušrinė-JSC“ susitiks su daugkartine Lietuvos čempione Kauno „Kauno-VDU“ komanda, kuri pusfinalyje 2-0 pranoko Vilniaus universitetą. 

„Teida“ Lietuvos moterų tinklinio čempionato finalai vyks jau šį savaitgalį, kovo 29-30 dienomis VDU V. Adamkaus sporto centre. 

Penktadienį 17 val. vyks pirmosios rungtynėse dėl 3 vietos tarp Lietuvos U20 rinktinės ir VU, o 19.30 val. pirmąsias finalo rungtynes žais „Aušrinė-JSC“ ir „Kaunas-VDU“. 

Šeštadienį 12 val. vyks antrosios rungtynėse dėl bronzos, o 14.30 val. – dėl aukso. Jeigu šeštadienį finalų serijos rezultatas taptų lygus 1-1, iškart būtų žaidžiamas auksinis setas.

 Lietuvos Tinklinio Federacijos inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: