Jau šį savaitgalį, balandžio 2-3 dienomis Druskininkuose esančiame LSC sporto komplekse „Druskininkai“ vyks TOP SPORT Lietuvos tinklinio čempionatų finalai. 

Po keturias stipriausias šalies vyrų ir moterų komandas kausis dėl pirmenybių apdovanojimų ir žada tinklinio gerbėjams gražią ir atkaklią kovą. 

TOP SPORT Lietuvos vyrų tinklinio čempionato finale kausis titulą ginanti Gargždų „Amber-Arlanga“ ir Marijampolės „Sūduva“. Įdomu tai, kad šios komandos šiame sezone tarpusavyje žaidė vos sykį – LTF Didžiosios taurės finale. Tuomet pergalę 3-1 iškovojo „Amber-Arlanga“. 

„Pasiruošimas finalui vyksta įprastai. Imamės visų tradicinių priemonių, kad geriau išanalizuotume varžovus – stebime buvusių rungtynių įrašus, juos analizuojame ir įgyvendiname geriausius įmanomus veiksmus“, - sakė „Amber-Arlangą“ treniruojantis latvis Austris Štals.

A. Štals pabrėžė, kad „Sūduva“, lyginant su pastaruoju tarpusavio maču LTF taurėje, yra sustiprėjusi.

„Prie Marijampolės komandos prisijungė puolėjas Patrikas Stankevičius, todėl ekipa sustiprėjo. Tai reiškia, kad finalas nuo to bus dar įdomesnis“, - šypsojosi A. Štals. 

„Sūduvą“ treniruojantis Romas Sujeta apgailestavo, kad reguliariajame sezone jiems pritrūko atkaklesnių kovų ir pripažįsta, jog Gargždų ekipa bus visai kitokio lygio. Nepaisant to, baltų pirštinių ankščiau laiko niekas nemes. 

„Gargždų komanda yra stipresnė, joje surinkti stiprūs Lietuvos žaidėjai, taip pat žaidžia trys legionieriai iš Ukrainos. Šiemet turime mažai žaidybinės praktikos, todėl ir dėl to varžovai turės pranašumą, bet mes esame nusiteikę eiti tik į priekį ir tik laimėti“, - sakė R. Sujeta. 

Dėl bronzos medalių kausis Šiaulių „Elga-Master Idea-SC Dubysa“ ir Kauno „RIO-Startas“. 

Šeštadienį Druskininkuose bus žaidžiami pirmieji susitikimai, o sekmadienį – atsakomieji mačai. Jei po dviejų rungtynių serijos rezultatas taps lygus, iškart bus žaidžiamas auksinis setas. 

Tuo tarpu TOP SPORT Lietuvos moterų čempionato finale varžysis dvi Baltijos lygos prizininkės – šalies čempionės titulą ginantis Kauno „Kaunas-VDU“ ir Jonavos „Aušrinė-KKSC“. 

Baltijos lygos reguliariajame sezone kaunietės abu mačus laimėjo 3-0, o turnyro pusfinalyje jonaviškes įveikė 3-1. 

„Visos žaidėjos supranta, kad tai yra paskutinės sezono varžybos ir, manau, atiduos visas jėgas. Žinome varžovių stipriąsias puses ir tai akcentuoju. Nors gerai pažįstame viena kitą, finalai tuo ir yra įdomūs, nes nežinai, kokių staigmenų gali būti“, - teigė „Kauno-VDU“ trenerė Vida Makauskienė. 

Jonavos ekipa, nors ir nėra laikoma finalo favorite, nekantraudama laukia lemiamų kovų ir žada nustebinti savo sirgalius. 

„Pagrindinis pasiruošimas vyksta treniruotėse, labai visos laukiame tos akimirkos, kai galėsime išmėginti savo jėgas su Kauno komanda. Visus akcentus stengsimės parodyti finalinėje kovoje, tad drįstame žadėti auksinį setą bei intriguojančia dvikovą“, - ambicijų neslėpė „Aušrinės-KKSC“ trenerė Raimonda Strelkauskaitė, taip pat pakvietusi visus fanus pasimėgauti kokybišku tinkliniu bei paskutine šio sezono tinklinio švente kurortiniame mieste. 

Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas džiaugiasi, kad stipriausios tinklinio komandos pirmą kartą susiriks šiame Lietuvos kurorte. Šis renginys atitinka miesto požiūrį į sportą. 

„Viena iš miesto plėtros krypčių yra profesionalus sportas. Tam skiriame teritorijas sporto bazėms statyti. Padarėme didelį įdirbį, kad Druskininkuose atsirastų sporto objektai ir taip galėtume pritraukti didžiausius tinklinio ar kitų sporto šakų renginius. Sportininkai, žiūrovai atvyksta su šeimomis ir taip gaunasi papildoma turizmo kryptis. Man pačiam malonu, kad vyksta tinklinio finalai mūsų mieste“, - sakė R. Malinauskas. 

Druskininkų meras neslepia, kad pats yra labiau technikos sporto mėgėjas, nes praeityje yra net tapęs Baltijos automobilių kroso čempionu, bet, pasitaikant progai, apsilanko ir mieste vykstančiose kitų sporto šakų varžybose. 

Finalų tvarkaraštis: 

Šeštadienis 

11.00 Moterų rungtynės dėl 3 vietos. Vilniaus universitetas – Gargždų „Amber Volley“ 
13.30 Vyrų rungtynės dėl 3 vietos. Kauno „RIO-Startas“ – Šiaulių „Elga-Master Idea-SC Dubysa“ 
16.00 Moterų finalas. Kauno „Kaunas-VDU“ – Jonavos „Aušrinė-KKSC“ 
18.30 Vyrų finalas. Gargždų „Amber-Arlanga“ – Marijampolės „Sūduva“. 

Sekmadienis 

11.00 Moterų rungtynės dėl 3 vietos. Gargždų „Amber Volley“ – Vilniaus universitetas 
13.30 Vyrų rungtynės dėl 3 vietos. Šiaulių „Elga-Master Idea-SC Dubysa“ – Kauno „RIO-Startas“ 
16.00 Moterų finalas. Jonavos „Aušrinė-KKSC“ – Kauno „Kaunas-VDU“ 
18.30 Vyrų finalas. Marijampolės „Sūduva“ – Gargždų „Amber-Arlanga“. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: