Kauno apygardos teismas dėl strateginių prekių kontrabandos nuteisė du kauniečius – vienos Kauno įmonės darbuotoją V. K. bei Kauno laisvosios ekonominės zonos (LEZ) terminalų darbuotoją V. A.
 
Ikiteisminį tyrimą byloje atliko Kauno Muitinės kriminalinės tarnybos pareigūnai, tyrimui vadovavo Kauno apygardos prokuratūros Trečiojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Romualda Pocienė.
 
Tyrimo metu buvo nustatyta, kad 2019 metais Kauno LEZ terminale buvo saugoma iš Baltarusijos į Lietuvą atvežta didelės vertės siunta - sraigtasparnio uodegos sraigto menčių komplektas, kuri priskiriama karinei įrangai. Pagal galiojančius reikalavimus, tokia siunta privalėjo turėti išduotą karinės įrangos importo licenciją ir turėjo būti griežtai saugoma tik tik LEZ teritorijoje esančiame laikino saugojimo sandėlyje.
 
Tačiau Muitinės kriminalinės tarnybos pareigūnams patikrinus nurodytą terminalą, jame buvo rastos visai kitos prekės – senas, nudėvėtas sraigtasparnio uodegos sraigto menčių komplektas. Įvežtos ir turėjusios būti laikinai saugomos prekės buvo aptiktos netrukus, tik kitoje vietoje – pareigūnų patikrintame vienos Kauno įmonės automobilyje.
 
Abu kaltinamieji žinojo, kad prekė neturi reikalingos licencijos ir Sąjungos prekės muitinio statuso. Dėl šios priežasties jie prekę sandėlyje sukeitė su kitu saugomu sraigtasparnio vairo menčių komplektu. Tai padarė norėdami suklaidinti kontroliuojančias institucijas ir tikėdamiesi, kad niekas nepatikrins šių prekių ir jų serijinių numerių. 
 
Kauno apygardos teismo sprendimu abu asmenys pripažinti kaltais dėl kontrabandos pagal Baudžiamojo kodekso 199 straipsnio 4 dalį. Taip pat V. A. ir V. K. paskirtos 150 MGL (7500 eurų) dydžio baudos, o strateginės prekės - konfiskuotos. 
LR Prokuratūros inf.  

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: