2022-ųjų metų birželio mėnesį vykusiame Saugaus eismo komisijos posėdyje (SEK) (pirmininkas Erlandas Andrejevas) buvo svarstoma, kuriose miesto gatvėse galėtų būti įrengtos naujos greičio matavimo „dėžės“ su kilnojamu greičio fiksavimo įtaisu. Naują greičio matuoklį buvo nuspręsta įsigyti po to, kai 2022 -ųjų metų rajono biudžete skirtas finansavimas priemonei „Saugaus eismo priemonių įrengimas,  gatvių horizontalus ženklinimas, greičio matavimo įrangos įsigijimas ir aptarnavimas“.

Praėjusiais metais buvo siūloma, kad Jonavos mieste reiktų įrengti dar dvi stacionarias greičio matuoklio „dėžes“ Fabriko ir Panerių gatvėse, o naujas greičio matuoklis būtų naudojamas pakaitomis, t.y., veiktų tuo pačiu principu, kaip jau dabar esamose  Vasario 16-osios, Žeimių ir J. Basanavičiaus gatvėse.

Šią savaitę jau įrengtos greičio radarų „dėžės“ Panerių gatvėje ties geležinkelio tiltu ir Fabriko gatvėje, tačiau kurioje vietoje greitį fiksuos kilnojamas radaras – neatskleidžiama.

Šios dvi gatvės pasirinktos neatsitiktinai. Fabriko gatvė yra judri, netoli mokykla, stambus darbdavys, todėl čia nemažai pėsčiųjų. Panerių gatvėje taip pat intensyvus judėjimas – šalia Neris, treniruokliai, žaidimų aikštelė, daug vaikų, jaunimo, kitų pėsčiųjų ir jiems skirtų perėjų. Kaip anksčiau yra sakęs Saugaus eismo komisijos pirmininkas, greičio matuokliai – pati efektyviausia priemonė pažaboti greičio mėgėjus. Juolab, kad lakstūnų sumokėtos baudos už greičio viršijimą papildo Jonavos miesto biudžetą.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: