Dviratininkų sezonui įgavus pagreitį, portalą jonavoszinios.lt pasiekė skaitytojų raginimai išaiškinti, ar dviratės transporto priemonės gali važiuoti Jonavoje, J. Ralio gatvėje, esančiu tiltu. Atkreiptas dėmesys, kad ženklai, draudžiantys važiuoti tiltu dviračiams, stovi taip, kad yra matomi tik dešine puse važiuojantiems eismo dalyviams. Tai skaitytojams sukėlė klausimų dėl eismo tvarkos.
,,Sveiki, gal galite žmonėms paaiškinti, kurie nesupranta arba nežino, kad per tiltą, esantį per Nerį, eismas dviračiais ir paspirtukais viena puse tik turi vykti, o grįžimas - kita puse. Tam ir padaryta, kad galėtų prasilenkti 2 dviračiai skirtingose tilto pusėse, bet kiek tenka važiuoti, niekas nepaiso to, nors yra ženklai net sudėti, ačiū", - savo nuomonę išdėstė skaitytojas Karolis.
,,Gal galite atkreipti dviratininkų dėmesį, kad jiems per tiltą važiuoti takais negalima. Jie turi persivesti savo transporto priemones. Juk stovi ženklai",- savo prašymą redakcijai pateikė skaitytoja Milda.
Kaip matyti iš skaitytojų pranešimų, šie dviračių eismą tiltu supranta nevienodai: Milda mano, kad dviračiai ten išvis negali važiuoti, tuo tarpu Karolis įsitikinęs, kad dviračiai gali važiuoti ta puse, kur nėra ženklo.
Ant tilto stovi ženklas Nr. 309 "Dviračių eismas draudžiamas" draudžia važiuoti dviračiais. Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2012 m. sausio 31 d. įsakymu Nr. 3-83 patvirtintų Kelio ženklų įrengimo ir vertikaliojo ženklinimo taisyklių 101 punktas numato, kad Draudžiamieji ženklai, išskyrus Taisyklėse nurodytas išimtis, įrengiami prieš pat kelio ruožo, kuriame draudžiamas ar apribojamas eismas, pradžią arba šio ruožo pabaigoje. Kelias – eismui skirta ir naudojama žemės arba statinio paviršiaus juosta per visą jos plotį, įskaitant važiuojamąją kelio dalį (toliau – važiuojamoji dalis), sankryžas, šaligatvius, kelkraščius, pėsčiųjų ir dviračių takus, skiriamąsias kelio juostas. Remiantis šiuo į kelio ruožą, esantį už draudžiančio kelio ženklo "Dviračių eismas draudžiamas" įvažiuoti dviračiu draudžiama. Vestis dviratį šiame kelio ruože KET nedraudžia.
Pagal tas pačias KET, ženklai visada ir yra statomi dešinėje kelio pusėje, o dviratis turi važiuoti ta pačia kelio puse kaip ir automobiliai - dešine. Jei būtų laikomasi šios taisyklės ir minėto ženklo, dviratininkai neturėtų išvis važiuoti tiltu - ženklas jiems būtų matomas visada.
Visgi, remiantis skaitytojų patirtimi, panašu, kad taisyklės suprantamos nevienareikšmiai. Dėl to portalas jonavoszinios.lt kreipėsi į Saugaus eismo komisiją su prašymu išanalizuoti šią situaciją, paaiškinti, kaip turi vykti dviračių eismas šiuo tiltu ir prireikus, apsvarstyti galimą papildomų ženklų įrengimą.
SEK atsakymo dar teks palaukti - visi klausimai svarstomi specialiuose posėdžiuose. Svarbu ir tai, kad šis tiltas priklauso Lietuvos automobilių kelių direkcijai, tad SEK gali tik įvertinti situaciją, o konkrečių veiksmų čia galėtų imtis tik pati LAKD.