"Trečiasis šių metų ketvirtis, apėmęs liepos, rugpjūčio ir rugsėjo mėnesius, išsiskyrė itin dideliu įvykusių aukcionų ir varžytynių kiekiu - iš viso įvyko daugiau kaip 1,1 tūkst. aukcionų ir varžytynių. Kaip įprasta daugiausiai įvyko antstolių organizuotų varžytynių, tačiau sėkmingais aukcionais taip pat galėjo pasigirti ir šalies savivaldybės bei Turto bankas. Nemažo susidomėjimo sulaukė ir kitų institucijų skelbti aukcionai, o viename iš jų buvo parduotas ir brangiausias šio ketvirčio NT objektas", - kalba Registrų centro laikinai Asmenų informacinių sistemų departamento vadovo pareigas einantis Saulius Grudzinskas.

Šių metų liepos-rugsėjo mėnesiais Registrų centro tvarkomame e. varžytynių ir aukcionų portale buvo paskelbta beveik 2,7 tūkst. elektroninių varžytynių ir aukcionų, iš kurių įvyko 1,1 tūkst., o realizuoto kilnojamojo ir nekilnojamojo turto vertė viršijo 35 mln. eurų.

Antstolių skelbtose varžytynėse trečiąjį šių metų ketvirtį parduota turto už 7,9 mln. eurų, savivaldybių aukcionuose - už 6,7 mln. eurų, nemokumo administratorių varžytynėse - už 1,7 mln. eurų, kitų institucijų aukcionuose - už 10,7 mln. eurų. Trečiąjį ketvirtį taip pat įvyko Turto banko organizuoti aukcionai už 8,3 mln. eurų.

S. Grudzinsko teigimu, pastarasis ketvirtis išsiskyrė tiek unikaliais aukcionų laimikiais, tiek ir keliskart augusiomis pradinėmis kainomis.

"Pavyzdžiui, pirkėjų susidomėjimo sulaukė Turto banko aukcione parduota slėptuvė Klaipėdoje, už kurią aukciono nugalėtojas sutiko sumokėti dukart didesnę nei pradinė kainą. Intensyvus varžymasis vyko ir kitame Turto banko aukcione, kuriame buvo parduodama Pasvalyje esanti sanitarijos-epidemiologijos stotis - čia buvo atlikta net 130 kainos kėlimo operacijų, o galutinė kaina buvo beveik penkiskart didesnė nei pradinė. Iš unikalių laimikių paminėjimo vertas Muitinės departamento parduotas iš kontrabandininkų konfiskuotas automobilis "Cadillac", kurio pirkėjas prieš perregistruodamas automobilio nuosavybę pirmiau turės panaikinti jame specialiai įrengtas slėptuves", - pasakoja S. Grudzinskas.

Brangiausias pirkinys - 6 mln. eurų vertės kolegijos pastatas

Trečiąjį ketvirtį brangiausiai e. aukcionuose ir varžytynėse parduotu objektu tapo Vilniaus kolegijos parduotas sostinės Naugarduko g. esantis pastatas. Už jį aukciono nugalėtojas sutiko sumokėti net 6,25 mln. eurų sumą. Antroje vietoje atsidūrė Turto banko organizuotas aukcionas, kuriame už galutinę beveik 2,9 mln. eurų sumą naujus šeimininkus rado sostinės Suvalkų g. esantis administracinis pastatas.

Į brangiausiai parduotų objektų penketuką taip pat pateko nemokumo administratoriaus organizuotose varžytynėse už 860 tūkst. eurų parduota parduotuvė su kavine ir butu, esanti sostinės Zarasų gatvėje. Čia taip pat galima rasti sostinės Žvėryno mikrorajone esančio restorano-viešbučio "Flamingo" patalpas - jos už daugiau kaip 760 tūkst. eurų realizuotos antstolio organizuotose varžytynėse.

Už 720 tūkst. eurų pirkėją savo nebenaudojamam nekilnojamam turtui pavyko rasti Kauno rajono savivaldybei - ji e. aukcione sėkmingai pardavė Ežero g., Kaune, esančias mechanines dirbtuves su žemės sklypu.

Varžytynių ir aukcionų internete paslaugą Registrų centras teikia nuo 2013 metų. Nuo elektroninės paslaugos sukūrimo įvyko apie 25 tūkst. elektroninių varžytynių ir aukcionų, kuriuose turto parduota už maždaug 810 mln. eurų.

E. varžytynių ir aukcionų portalas leidžia gyventojams ir verslo subjektams nuotoliniu būdu dalyvauti antstolių ir nemokumo administratorių vykdomose elektroninėse varžytynėse ir valstybės, savivaldybių bei privataus sektoriaus turto pardavimo elektroniniuose aukcionuose. Besinaudojantys sukurtomis elektroninėmis paslaugomis gali aktyviai dalyvauti varžytynėse bei aukcionuose patirdami mažiausias sąnaudas.

Registrų centro inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: