Mūsų komandos gynėjas E. Lecomte po priverstinės pertraukos grįžo į Belgijos rinktinę ir tęsia kovas dėl patekimo į pasaulio čempionatą.

Praėjusiame rinktinių lange dėl traumos savo rinktinei negalėjęs padėti „CBet“ atstovas prie rinktinės prisijungė vos tik atsiėmęs sausio mėnesio naudingiausio „Betsafe-LKL“ žaidėjo apdovanojimą.

Puikioje formoje esantis įžaidėjas sutiko su mumis pasidalinti savo mintimis apie laukiančias kovas pasaulio čempionato atrankoje.

- Fenomenalūs asmeniniai pasirodymai lėmė, jog ir vėl apsivilksi Belgijos rinktinės marškinėlius. Ar skambutis iš rinktinės trenerio buvo netikėtas?

Pastaruoju metu aš visada atstovaudavau nacionalinę rinktinę. Praėjusių metų lapkritį taip pat turėjau jai padėti, bet per paskutinį rinktinių langą turėjau traumą ir negalėjau žaisti. Visada yra garbė būti pakviestam į šalies rinktinę, aš būnu labai laimingas nors ir trumpam grįždamas į Belgiją, mūsų komandoje tikrai vyrauja nuostabi atmosfera.

- Ar Belgijos rinktinei pavyko surinkti stipriausius krepšininkus šiam langui?

Šiemet niekas iš mūsų rinktinės nežaidžia „Eurolygoje“, tai pagrinde visi žaidėjai galės atvykti į rinktinę. Tai mūsų rinktinei yra labai gerai, nes neturime didelių netekčių. Šiuo metu mes tikrai turime daug talentingų ir patyrusių žaidėjų. Keli žaidėjai šiuo metu yra traumuoti, bet nacionalinės rinktinės pagrindas tikrai galės atvykti.

- Belgijos rinktinės laukia dvi svarbios rungtynės su mūsų kaimynais latviais. Jeigu iškovosite dvi pergales, praktiškai užsitikrinsite vietą kitame etape. Ar labai lauki šių rungtynių?

Aš ir manau, kad visa komanda labai laukiame šių rungtynių. Tai, kad jau dabar turėsime galimybę užsitikrinti vietą sekančiame atrankos etape mus labai motyvuoja.

- Belgijos vyrų rinktinė dar nėra žaidusi pasaulio čempionate, bet visas krepšinio lygis jūsų šalyje atrodo gerokai patobulėjęs. Ar manote, kad turite viską, jog pagaliau patektumėte į pasaulio čempionatą?

Taip, esu užtikrintas, jog turime visus reikiamus elementus, kad patektume į pasaulio čempionatą. Mūsų rinktinės pagrindas jau kurį laiką rungtyniauja kartu ir esame tikrai gerai susižaidę. Belgijos rinktinė turi nuostabų trenerį su puikiais asistentais bei aptarnaujančiu personalu. Kaip tu ir minėjai, mūsų rinktinė toliau auga, bet tuo pačiu metu mes jau dabar rungtyniaujame aukštu lygiu. Mes žaisime su labai stipriomis rinktinėmis, kas mus labai motyvuoja.

- Artėjančiame Europos čempionate Belgijos rinktinė žais vienoje grupėje su Ispanijos, Rusijos, Turkijos, Gruzijos bei Bulgarijos rinktinėmis. Ar tikitės patriukšmauti artėjančiame čempionate?

Dabar esame šiek tiek mišrioje situacijoje, nes šiuo metu rungtyniaujame pasaulio čempionato atrankoje, bet tuo pačiu metu statome pamatus artėjančiam Europos čempionatui. Vasarą taip pat žaisime dar vieną atrankos langą, bet pasibaigus vasarai turėsime didįjį turnyrą. Man niekada nėra tekę būti tokioje situacijoje, bet tikiuosi, jog mūsų žaidimas vis gėrės ir tai bus geras testas prieš artėjantį Europos čempionatą, kuriame norėsime pasirodyti kuo geriau.

Lecomte atstovaujami belgai pasaulio čempionato atrankoje yra iškovoję dvi pergales ir gali užsitikrinti vietą kitame etape jau per šį rinktinių langą. Belgai pasaulio čempionato atrankoje vienoje grupėje rungtyniauja su Serbijos, Latvijos ir Slovakijos rinktinėmis.

Jonavos ,,CBet" inf.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: