Smulkintas statybinis laužas gan dažnai  naudojamas  atliekant statybinius ir kelių tiesimo darbus, tačiau portalo jonavoszinios.lt skaitytojui Edgarui kilo klausimas – ar kelio tiesimui Upninkų seniūnijoje leidžiama naudoti statybinį laužą, ar tai nėra aplinkosauginis pažeidimas? Seniūnija teigia, kad aplinkosauginis pažeidimas būtų, jei medžiagos yra pavojingos aplinkai. 

„Ar statybinis laužas ant kelio yra norma, ar aplinkos apsaugos pažeidimas? Teko važiuoti keliu Padaigai-Vanagiškiai (Upninku sen.) ir ant kelio privežta statybinio gruzo, pravažiuoti dviračiu nėra įmanoma“, - portalo skiltyje „Pranešk naujieną / Klausk“ rašo Edgaras bei atsiunčia nuotrauką, kurioje matomas kaimo/lauko keliukas išgrįstas statybine skalda.

Upninkų seniūnijos vyriausioji specialistė Jūratė Auglienė atsakingai sureagavo į gautą užklausą. Į vietą nusiųsti seniūnijos darbuotojai, kad patikrintų gautą informaciją.

„Šiuo atveju tai tikrai nėra seniūnijos kelias Padaigai - Vanagiškiai, nes seniūnijos darbuotojai važiavo šiandien po jūsų skambučio keliu per Aukštakaimį, Padaigus, Vareikius iki Saleninkų ir per Vanagiškį, visi aplinkiniai keliai patikrinti ir jokių smulkintų plytų ant kelio nėra. Visi seniūnijos keliai birželio mėn. buvo greideriuoti, tame tarpe ir keliai į Padaigus, Saleninkus, Vanagiškį, Aukštakaimį“, - sako J. Auglienė bei priduria, kad kelias nepriklauso seniūnijai: „Iš nuotraukų matosi, kad tikrai tai nėra seniūnijos kelias, o keliukas per lauką į kieno tai sodybą, ar dirbamus laukus, kur galimai savininkas papylė į duobes gavęs vadinamo ,,grūzo“ iš skaldytų plytų.“

Taipogi specialistė patikina, kad šioje kelio atkarpoje aplinkosauginio pažeidimo nėra.

„Jeigu tiesiogiai atsakant į klausimą,  ar statybinis laužas ant žvyrkelio yra norma, tai taip. Griaunant pastatus, betonas ar plytos ( sienos, pamatai ) yra smulkinama ir galima pilti į duobes. Aplinkos apsaugos pažeidimas būtų, jei tai būtų šiferis, asbestas ar kt. aplinkai pavojinga medžiaga.

Šiuo metu visi seniūnijos keliai yra pravažiuojami, seniūnija jokių nusiskundimų iš gyventojų nėra gavusi. Dėl bet kokių gyventojams iškilusių problemų visada prašome kreiptis į seniūniją ar tiesiogiai į seniūnę, visada žmogus bus išklausytas, o problemą bus stengiamasi išspręsti vietoje“, - teigia seniūnijos specialistė.

Jei norite pranešti naujieną ar gauti atsakymą  į klausimą, kurio ilgai ieškojote - rašykite, klauskite, siųskite į portalo jonavoszinios.lt  skiltį „Pranešk naujieną / Klausk“

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: