Ekonomikos ir inovacijų ministerija investuoja, kurdama naujas tvarias darbo vietas ir pritraukdama investuotojų į Akmenės, Jonavos ir Mažeikių rajonus. Tam bus paskirstytas 52,82 mln. eurų finansavimas 9 projektams. Taip pat planuojama skirti papildomą sumą kitiems teigiamai įvertintiems projektams.

„Pernai paskelbėme 67 mln. eurų kvietimą potencialiems investuotojams Akmenės, Jonavos ir Mažeikių rajonuose, kuriuose veikia taršios įmonės. Šis kvietimas sulaukė ypač didelio susidomėjimo – prašoma finansavimo suma kelis kartus viršijo numatytas lėšas. Todėl ieškojome galimybių finansuoti daugiau projektų ir iš sutaupytų ir papildomų lėšų skirsime papildomą finansavimą, kuris leis ateityje į mūsų šalį pritraukti investicijų ir padidinti tvarių darbo vietų skaičių kuriant dar daugiau galimybių Lietuvai“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė. 

Pagal šį kvietimą buvo gauti 39 projektų įgyvendinimo planai. Paraiškas galėjo teikti mažosios ir vidutinės įmonės. Didžiausia galima projektui skirti finansavimo lėšų suma – 8,5 mln. eurų.

„Kadangi finansuotinų projektų yra daugiau, nei galime skirti lėšų iš numatytos kvietimo sumos, sudarysime rezervinių projektų sąrašą. Trūkstamą lėšų sumą planuojame perkelti iš kitų Teisingos pertvarkos fondo veiklų, kuriose yra likusių nepaskirstytų lėšų. Taip galėsime finansuoti verslą, kuris investuos į gamybą ir paslaugas, mokys darbuotojus, tobulins jų kvalifikaciją ir organizuos mokymus darbo vietoje“, – sako Ekonomikos ir inovacijų ministerijos kanclerė Iveta Paludnevičiūtė.

Iš pernai paskelbto 1 mlrd. eurų plano Lietuvos ekonomikai stiprinti pramonės perėjimui link neutralios klimatui ekonomikos iš Teisingos pertvarkos fondo buvo numatyta 165,2 mln. eurų, o tvarioms darbo vietoms kurti investuojant į pramoninių teritorijų sukūrimą ir plėtrą, investuotojams pritraukti – dar 97,6 mln. eurų.

Finansavimas skiriamas verslui, veikiančiam Akmenės, Jonavos ir Mažeikių rajonuose, nes juose yra taršiausios Lietuvos pramonės įmonės, kurios sukuria ženklią dalį pridėtinės vertės Lietuvos ekonomikoje. Tam, kad taptų mažiau taršios, jos turi transformuotis, o tam reikia laiko ir investicijų.

Priemonė „Užsienio ir vietos investuotojų su dideliu darbo vietų kūrimo potencialu pritraukimas Akmenės, Jonavos ir Mažeikių rajonų savivaldybėse“ finansuojama 2021–2027 metų Europos Sąjungos fondų investicijų programos Teisingos pertvarkos fondo lėšomis.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: