Nemenka dalis vairuotojų gegužės 18-osios pavakarę ir gegužės 19-osios rytą „strigo“ spūstyse, kuomet Lietuvos automobilių kelių direkcijos Jonavos padalinys Kelių tarnyba sumanė be išankstinio perspėjimo palopyti kelio atkarpą ties Šveicarija. Plačiau apie šią situaciją ČIA. Tiesa, vakar spūstyje buvę vairuotojai galimai jau pasiruošė ir šios dienos kelio kliūtims ir, reikia tikėtis, suplanavo savo kelionę iš anksto. Tačiau eismo saugumu besirūpinantis,  Jonavos rajono savivaldybės tarybos narys, Miesto ir infrastruktūros plėtros komiteto pirmininkas Erlandas Andrejevas teigia, kad tokie kelininkų veiksmai nėra pateisinami.

 Pusė Jonavos vakar pabuvojo kamštyje

„Turbūt daugiau nei pusė Jonavos vakar pabuvojo kamštyje. Ir kaip galima į tai reaguoti, jei ne pasipiktinti? Jei normalioje, civilizuotoje šalyje remontus atlieka ne piko metu, tai pas mus sugalvojama būtent tada, kai yra pikas. Negana to, kad Plento gatvės žiedinė sankryža ir taip yra problematiška, spūsčių – nemažai, tai dabar reikia pradėti remontuoti tą A6 kelio atkarpą nuo Šveicarijos iki žiedo? Na, tiesiog labai laiku“, - piktinosi Erlandas Andrejevas bei pridūrė, jog labai gaila, kad kartais nepažiūrima į gyvenimišką situaciją, kuri egzistuoja Jonavos rajone.

„Vakar kalbėta su Lietuvos automobilių kelių direkcija. Skambinau ir šiandien. Dalinę kaltę jie prisiima, kad galbūt nesureguliavo atitinkamai eismo, bet taip pat bandė sakyti, kad vairuotojai netinkamai vairavo. Žinoma, visuomet geriausia yra nusimesti kaltę nuo savęs ir sakyti, kad vairuotojai, žmonės kalti ir panašiai.

Mano supratimu, šiuo atveju kalta Lietuvos automobilių kelių direkcija. Jeigu ji nesupranta,  kokia yra situacija Jonavoje, gali kreiptis į savo atstovą Jonavos kelių tarnybą, kuri yra direkcijos padalinys ir tikrai žino tą problemą, kad prie Jonavos, prie žiedo visada yra spūstys“, - toliau liejo apmaudą E. Andrejevas.

Tarybos narys šiandien iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos gavo patikinimą, kad tokia situacija ateityje nepasikartos. Tačiau žinant Kelių direkcijos kartais neprognozuojamą elgesį, tikėtina, kad gautas patikinimas galimai bus greitai pamirštas.

Buvo pranešimas, nebuvo pranešimo?

Patikrinus eismo informacijos portalą eismoinfo.lt nei gegužės 18-ąją, nei 19-ąją dienomis nėra pažymėta, kad A6 kelyje ties Jonava bus eismo ribojimai dėl vykdomų darbų. Interaktyviame žemėlapyje taip pat nepažymėta, kad apskritai bus remontuojamas kelias, nors Kelių direkcija, anot Erlando Andrejevo, tvirtino, kad informacija buvo pateikta. Jonavos kelių tarnyba taip pat nepateikė išankstinio pranešimo vairuotojams, jog pastarieji galėtų pasiplanuoti savo kelionės maršrutą.

„Nei savivaldybė nebuvo informuota apie būsimus darbus, nei kitos tarnybos, pavyzdžiui, Jonavos autobusai. Niekas negavo informacijos, eismoinfo.lt – nebuvo pateikta. Nors kelių atstovai sakė, kad viskas buvo pateikta. Nežinau kur jie ką pateikė, gal paraštėse kažkur, bet kažkodėl sistemoje mes to nematėm“, - kalbėjo E. Andrejevas.

Kas būtų, jei bus dar prasčiau?

Įsivaizduokime situaciją, kuri vyko vakar ir prisiminkime, jog Kelių direkcija užsimojusi susiaurinti J. Ralio gatvę ir ten esančią perėją. Kaip atrodytų nuo kamščių dūstanti Jonava, kai bus siaurinama pagrindinė iš trijų miesto arterijų, o Jonavos kelių tarnyba be perspėjimo ir išankstinio planavimo sumanys kažkur riboti eismą dėl kelio darbų?

„Tikėtina, kad automobilius paliksime kitoje Neries pusėje ir eisim pėstute, manau link to ir einama. Jei vakar spūstyse praleidome valandą laiko, tai tikėtina, po J. Ralio rekonstrukcijos, bus dvi valandos“,- kalba Tarybos narys.

Peticiją per 8 dienas pasirašė jau 1 145 gyventojai

Gyventojai kviečiami pasirašyti peticiją ,,Dėl nepritarimo Jonavos miesto J. Ralio gatvės ir jos pėsčiųjų perėjos pertvarkymo", kuri adresuota LR Susisiekimo ministerijai bei AB ,,Lietuvos automobilių kelių direkcijai". Gegužės 19 dienos, 15 val. 30 min. duomenimis, peticiją per 8 dienas pasirašė jau 1 145 gyventojai.

„Peticiją vertinu teigiamai ir esu vienas iš pirmųjų ją pasirašęs. Džiaugiuosi, kad peticija pasirašoma labai aktyviai, jau virš trūkstančio parašų. Netrukus Saugaus eismo komisija ir Miesto komitetas, kartu su peticijos surinktais parašais bandysim kreiptis į Lietuvos automobilių kelių direkciją ir noriu tikėti, kad į tai bus atsižvelgta“, - sako Miesto ir infrastruktūros plėtros komiteto pirmininkas Erlandas Andrejevas.

Peticiją pasirašyti galite ČIA.

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: