Estiško kapitalo vaistų didmeninės ir mažmeninės prekybos koncernas „Magnum“ įsigijo Lietuvos didmeninės prekybos vaistais bendrovę „Medikona“ ir vaistinių tinklą „Apotheca vaistinė“.

Kai bus baigta verslų integracija, estų vaistinių tinklas apims 62 vaistines. Pagal šį rodiklį tai bus 6 didžiausias vaistinių tinklas šalyje. Po „Eurovaistinės“, „Camelios“, „Norfos“ vaistinės, „Gintarinės vaistinės“ ir „Benu“. 

Sandorio suma šalių sutarimu neatskleidžiama. Tačiau „Magnum“ atstovai ir sandoriui tarpininkavę advokatų kontoros COBALT ekspertai užsimena, kad tai yra didžiausia vienkartinė Estijos bendrovės investicija per pastarąjį dešimtmetį. Taip pat teigiama, kad po šio sandorio estiško prekės ženklo „Apotheka“ vaistinių tinklas Lietuvoje reikšmingai išaugs.

Janno Kurg, UAB „Apotheka Pharma vaistinė“ vadovas akcentuoja, kad užbaigus sandorį daug dėmesio bus skiriama verslų integracijai ir „Apotheca“ vaistinių modernizavimui.

„Po 2 ilgų metų „Magnum“ užbaigė UAB „Medikona“ ir UAB „Apotheca Vaistinė“ įsigijimo procesą. Tai puikus papildymas mūsų verslui Estijoje ir Latvijoje. Su „Medikona“, „Magnum Group“ tampa didžiausia vaistų didmenininke Baltijos šalyse. Labai didžiuojuosi sunkiu darbu, kurį „Medikona“ ir „Apotheca“ žmonės įdėjo, kurdami šias įmones. Mūsų tikslas yra išlaikyti esamą struktūrą ir dar labiau plėsti verslą“, – teigia J. Kurg.

Sustiprės konkurencija

Lietuvos bendroves sandoryje atstovavęs advokatų profesinės bendrijos COBALT partneris, Įmonių įsigijimų bei susijungimų praktikos grupės vadovas Dr. Juozas Rimas priduria, kad koncentruotą Lietuvos vaistinių rinką vieno iš mažesnių žaidėjų sustiprėjimas paveiks teigiamai.

„Aktyvesnė konkurencija atneš naudą pacientams ir valstybei. Kiekvieną atvejį, aišku, reikėtų vertinti individualiai. Tačiau „Apotheca“ įgijimas konkurencijos požiūriu vienareikšmiškai yra sveikintinas. Taip pat ir tuo požiūriu, kad savo pozicijas stiprina užsienio investuotojas“, – sako COBALT Įmonių įsigijimų bei susijungimų praktikos grupės vadovas.

Tokios pačios nuomonės yra ir „Magnum“ grupę sandoryje atstovavusios advokatų kontoros „Eversheds Saladžius“ partneris Rimtis Puišys.

„Konsolidacijos procesai yra naudingi ne tik rinkos dalį didinančiam subjektui. Rinkoje po susijungimo atsiradus dar vienam stambiam dalyviui, padidėja spaudimas senbuviams. Todėl laimi ir galutinis vartotojas. Tai aktualu ne tik vaistų rinkai. Taigi, natūralu, kad konkurenciją didinančius sandorius palankiai vertina ir prižiūrinčios institucijos“, – teigia R. Puišys. 

Perka tinklą ir kelis smulkiuosius

Šiuo metu „Apotheca vaistinė“ tinklui Lietuvoje priklauso 49 vaistinės, veikiančios daugiausia didmiesčiuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje ir keliuose kituose miestuose. Beje, netiesiogiai, per „Apotheca vaistinė“, estai įsigyja ir kelias smulkias bendroves: „Naujakiemio vaistinę“, „Premeda vaistinę“, „Jonavos vaistinę“ bei „Smėlynės vaistinę“.

Pati „Magnum“ Lietuvoje per bendrovę „Apotheka Pharma vaistinė“ jau valdo 14 vaistinių. Pirmoji „Apotheca“ franšizės vaistinė Lietuvoje pradėjo veikti 2019 m. sostinės prekybos centre „Ozas“.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: