Finansų ministrė Gintarė Skaistė akcentuoja, kad Rusijos karo nusikaltimai Ukrainoje turi sulaukti daug griežtesnių ekonominių ir finansinių sankcijų, nei taikomų iki šiol – apimant visišką Rusijos finansų sektoriaus atjungimą nuo SWIFT sistemos ir pilną energetinių resursų – visų pirma naftos ir dujų – embargą. Tai ministrė teigė tarptautinei žiniasklaidai šiandien Liuksemburge, prieš prasidedant ECOFIN Tarybos posėdžiui.

Anot G. Skaistės, būtina Rusiją atkirsti nuo pagrindinių finansinių srautų, kuriuos generuoja energijos išteklių, tokių kaip nafta ir dujos, prekyba.

„Lietuva jau sustabdė rusiškų dujų importą, taip parodydama sektiną pavyzdį visai Europai. Turime nedelsiant ES mastu priimti sprendimus dėl visiško rusiškų dujų ir naftos atsisakymo – ES nebegali savo lėšomis finansuoti Rusijos karo prieš Ukrainą. Taip pat privalome didinti spaudimą Rusijos finansų sistemai, visiškai atjungiant visus Rusijos bankus nuo SWIFT“, – teigė ministrė G. Skaistė.

Pasisakyme G. Skaistė taip pat pažymėjo, jog dar viena efektyvi sankcijų kryptis – uostų ir kelių uždarymas rusiškoms prekėms.

Ministrė G. Skaistė taip pat pažymėjo, jog reikalingi papildomi ES lygmens finansiniai instrumentai karo pabėgėlius priimančioms ES šalims narėms, tarp jų ir Lietuvai.

„Europa turi pademonstruoti solidarumą ir pasiūlyti konkrečius ir efektyvius finansinius instrumentus, kurie atlieptų pabėgėlius priimančių šalių poreikius. Lietuva yra tarp šalių, kurios susiduria su ženkliausiais pabėgėlių srautais. Darome viską, kad tinkamai priimtume nuo karo bėgančius ukrainiečius mūsų šalyje, tačiau toliau augant pabėgėlių srautams būtina mobilizuoti papildomus resursus ES lygiu“, – teigė ministrė G. Skaistė.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: