Praėjusį savaitgalį įvyko antrasis Lietuvos diskgolfo taurės turo etapas. Šį kartą diskgolfo šventė persikėlė į Kauno rajoną, Domeikavos kaimą. Čia, Domeikavos forto teritorijoje, įkurtas diskgolfo parkas sulaukė net 114 dalyvių. Drąsiai galima teigti, kad jau keletą metų iš eilės diskgolfas darosi vis populiaresnis ir juo domisi vis daugiau žmonių.

Puikus to pavyzdys, du pirmieji sezono turnyrai, kurie pritraukė gerokai virš 100 dalyvių į kiekvieną iš jų. Augant diskgolfo populiarumui Lietuvoje ir pati Lietuva tampa vis labiau matoma pasaulinio diskgolfo mąstu. O tai puikiai atspindi ir tai, kad prie šių metų Lietuvos diskgolfo taurės prisidėjo pagrindinis ir didžiausias diskgolfo produkcijos gamintojas Europoje, Latitude 64, iš Švedijos. Kai prie Lietuvos turnyrų prisijungia tokie rėmėjai, suprantame, kad diskgolfas Lietuvoje juda tinkama linkme.

Lietuvos diskgolfo taurėje varžomasi šešiuose divizionuose: dviejuose moterų (atvirajame ir 40+ amžiaus grupės) ir keturiuose be apribojimų pagal lytį – atvirajame, 40+, 50+ amžiaus ir jaunimo iki 18 metų. Visi žaidėjai įveikia po du ratus iš 18 krepšių. Kaip ir įprasta šių metų taurės turnyrams, visi jie yra padalinti į dvi dienas.

Domeikavos etape šeštadienį kova prasidėjo pajėgiausiame Atvirajame divizione. Nugalėtojui išaiškinti neužteko ir pilnai sužaistų varžybų, kurias sudarė 36 krepšių žaidimas. Du dalyviai privalėjo sužaisti pratęsimą, kad išsiaiškintų kas visgi taps etapo nugalėtoju. Po pratęsimo Domeikavos etapo nugalėtoju tapo praeitų metų Lietuvos diskgolfo čempionas Mindaugas Pošius (Vilnius, „DiscCity Team“), antroje vietoje tik po peržaidimo liko 2021 metų Lietuvos diskgolfo čempionas Laurynas Rimavičius (Panevėžys “Ace Hunters”) , trečios vietos laimėtoju tapo Renatas Simutis ( Klaipėda “Chilli Disc Golf Team”)

Meistrų (40+) divizione stabiliai ir užtikrintai varžybas žaidęs Darius Gricius ( Vilnius “DiscCity” team) jau nuo pirmų krepšių pradėjęs lyderiauti taip niekam ir neužleido lyderio pozicijos. Antroje vietoje puikiai sužaidęs antrąjį ratą liko Mindaugas Likas ( Kaunas “Nebeskraidantys drambliai”). Trečios vietos laimėtoju tapo Vytenis Čukauskas ( Vilnius “Vilniaus Diskgolfo klubas”) Jaunimo divizione vienam žaidėjui prilygti niekas negalėjo, ir daugiau nei dvigubai geresniu rezultatu artimiausią persekiotoją aplenkęs Adomas Brazauskas (Kulautuva, „DiscCity Team“), tapo etapo nugalėtoju. Antroje vietoje lygiai sužaidę liko du žaidėjai, Vėjas Ūselis (Vilnius, „DiscCity Team“) ir Paulius Juozapavičius (Kaunas). Ir tik po pratęsimo pavyko išsiaiškinti, kuriam sėkmė šypsojosi tą dieną labiau. Antrą vietą iškovojo Vėjas Ūselis, o trečioje liko Paulius Juozapavičius.

Didmeistrių (50+) divizione, kol kas be didesnių nesklandumų lyderio pozicijas užtikrintai laiko Raimondas Mikalkėnas (Kaunas “Chilli Disc Golf Team”), kuris ir Domeikavos etape tapo nugalėtoju. Antroje vietoje liko Vilius Klimantavičius ( Jonava “Chilli Disc Golf klubas” ). Abu pastarieji žaidėjai, du etapus iš eilės dalijasi identiškomis pozicijomis turnyrinėje lentelėje.

Kova dėl trečios vietos buvo kur kas labiau įtempta, kur tik po pratęsimo jos laimėtoju tapo Vaidas Mitkevičius ( Gargždai “Gargždų diskgolfo klubas”) Moterų divizione puikų žaidimą demonstruojanti ir beveik dvigubai artimiausią varžovę aplenkusi, nugalėtojos titulą laimėjo Mireta Jurgelevičiūtė ( Jonavos r. “DiscCity Team”) Antrąją vietą paskutiniuose krepšiuose išplėšė Svetlana Kobec ( Vilnius “Vilniaus Diskgolfo klubas”) Trečios vietos laimėtoja, puikias varžybas sužaidusi liko Sigita Puišienė (Kaunas “Chilli Disc Golf klubas”) Moterų meistrių (40+) divizione niekas jau antrą etapą iš eilės negali pasipriešinti Oksanai Žukauskienei (Klaipėdos r. “Chilli Disc Golf Team” ), kuri Domeikavos etape artimiausią varžovę aplenkė net 33 metimais. Antros vietos laimėtoja tapo Daiva Skrupskelienė ( Panevėžys “Panevėžio Diskgolfo
klubas”) Trečios vietos laimėtoja Elvyra Strelkauskienė (Jonavos r. “Chilli Disc Golf klubas”)

Visada smagu sugrįžti ir organizuoti turnyrus Domeikavos diskgolfo parke. Tai unikali vieta, kur šiuolaikinis sportas susitinka su iš žemės išlindusiomis betoninėmis forto sienomis, kurios primena apie ne tokius gerus laikus. Jausmas tikrai išskirtinis. Diskgolfas tuo ir žavi daugelį žaidėjų , kad pats sportas glaudžiai susijęs su gamta ir visos kliūtys kurias reikia įveikti yra tiesiog gamtos dalis. Skirtingi miestai, skirtingi parkai, skirtingos šalys, kiekvieną kartą žaisdamas skirtinguose parkuose pamatai vis kažką naujo ir išskirtinio būtent tam kraštui. O tai skatina tik dar labiau užsiimti diskgolfu ir aplankyti daugiau parkų.

Lietuvos diskgolfo taurės sezonas įsibėgėja ir sekantis etapas vyks Jonavos rajone jau balandžio 29-30 dienomis. “Pušyno diskgolfo parke”

Turnyro organizatorius
Kauno diskgolfo klubo direktorius
Karolis Lukoševičius

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: