Didelės apimties ikiteisminį tyrimą byloje atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Centrinė tyrimų valdyba, tyrimą kontroliavo Generalinė prokuratūra.

Pirmosios instancijos – Vilniaus miesto apylinkės teismas pripažino, kad D. Kumpis, veikdamas kartu su suinteresuotais asmenimis: privačios informacinių technologijų bendrovės vadovu T. M., padėjusiu organizuoti neteisėtus veiksmus, ir šios bendrovės darbuotoju D. Z., padėjusiu organizuoti ir derinti planuojamų viešųjų pirkimų sąlygas, piktnaudžiavo tarnybine padėtimi ir pareigas naudojo priešingai tarnybos interesams.

Vilniaus miesto apylinkės teismas tris asmenis, kaltintus piktnaudžiavimu bei padėjimu piktnaudžiauti „Sodrai“ vykdant didelės vertės viešuosius pirkimus, susijusius su programinės įrangos ir jos aptarnavimo paslaugų įsigijimu, pripažino kaltais ir nubaudė skirtingo dydžio piniginėmis baudomis. Teismo sprendimu D. Kumpis pripažintas kaltu dėl piktnaudžiavimo ir nubaustas galutine 15 064 Eur dydžio bauda. T. M. ir D. Z. pripažinti kaltais dėl piktnaudžiavimo bendrininkaujant ir nubausti atitinkamai 14 310 Eur ir 11 298 Eur dydžio baudomis.

Teismas taip pat tenkino prašymą dėl civilinio ieškinio, iš trijų kaltinamųjų Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos naudai solidariai priteista didesnė nei 14 000 Eur turtinė žala.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas 2016 m. pradžioje dėl 2015–2016 m. „Sodros“ vykdytų viešųjų pirkimų, įtarus, kad su būsimais pirkimų dalyviais viešųjų pirkimų sąlygos derinamos taip, kad pirkimus laimėtų viena konkreti įmonė. Tyrimo metu buvo apklausta ne viena dešimtis liudytojų, gautos specialistų išvados, įvertintas didelis kiekis dokumentų, elektroninių laikmenų ir kitų duomenų.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: