Siekiant spartesnės gaminančių vartotojų plėtros bei mažinti administracinę naštą būsimiems gaminantiems vartotojams bei elektros tinklų operatoriui, iki 30 kW galios elektrinių prijungimo sąlygų prie elektros tinklų terminas visais atvejais prailginamas iki 9 mėnesių.

Tai padės išspręsti problemą, kai dalis būsimų gaminančių vartotojų, rezervavę tinklo pajėgumus, nespėja įsirengti saulės elektrinių per numatytą rezervacijos laiką. Jiems tenka iš naujo sudaryti tinklo pajėgumų rezervacijos sutartį, dar kartą mokėti prijungimo sąlygų išdavimo mokestį, o dažnu atveju – ir mokėti už tinklo galios išplėtimą, nes anksčiau rezervuoti pajėgumai pasibaigus terminui atitenka kitiems gaminantiems vartotojams. 

„Siūlomi pakeitimai užtikrintų sklandesnį gaminančių vartotojų skaičiaus augimą, paprastesnį elektros sistemos tinklo pajėgumų ir investicijų į atnaujinimą planavimą, o gaminantys vartotojai taip pat išvengtų papildomų mokesčių už tą pačią paslaugą“, – anksčiau teigė energetikos ministras Dainius Kreivys.  

Energetikos ministerija taip pat buvo pateikusi siūlymą sutrumpinti mokėjimo terminą nuo 90 iki 60 dienų, tais atvejais, kai gaminančiu vartotoju siekiantis tapti asmuo turi mokėti už prijungimą prie tinklo. Tačiau šio siūlymo buvo atsisakyta ir iki šiol galiojusi tvarka lieka nepakitusi. Kaip ir anksčiau, nesumokėjus jos per nustatytą laiką, elektros energiją gaminančiam vartotojui rezervuota elektros tinklų galia ir pralaidumai neteks galios, o operatorius neteks prievolės prijungti elektros įrenginius pagal prijungimo paslaugos sutartį.

Šiuo metu Lietuvoje gaminančių vartotojų iš viso yra daugiau nei 19 tūkst., tačiau Energetikos ministerijai šiemet skyrus 40 mln. eurų nuosavų saulės elektrinių įrengimo ar įsigijimo kofinansavimui, privatiems asmenims priklausančių saulės elektrinių skaičius artimiausiais metais turėtų išaugti mažiausiai dvigubai. Sparčiai augant gaminančių vartotojų skaičiui, Energetikos ministerija siekia užtikrinti sklandžią saulės elektrinių plėtrą – tam bus peržiūrėtas galiojantis reguliavimas, kuriame bus atsisakyta perteklinių ribojimų, stabdančių ne tik saulės, bet ir žaliosios energetikos plėtrą apskritai.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: